Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2002, 09:29

autor: Solnica

Co nowego na półkach zachodnich sklepów?

Do zachodnich sklepów trafiły lub powinny trafić w ciągu najbliższych dni dwa nowe tytuły: Gore: Ultimate Soldier oraz Legion. Pod koniec tego miesiąca dołączy do nich Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory, który wszedł właśnie w fazę „Gold” czyli powędrował do tłoczni.

Do zachodnich sklepów trafiły lub powinny trafić w ciągu najbliższych dni dwa nowe tytuły: Gore: Ultimate Soldier oraz Legion. Pod koniec tego miesiąca dołączy do nich Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory, który wszedł właśnie w fazę „Gold” czyli powędrował do tłoczenia.

Gore: Ultimate Soldier to szybka gra akcji/FPS tworzona przez zespół 4D Rulers przeznaczona zarówno do rozgrywki single jak i multi player. Dostępne w grze postacie posiadają nowe, niespotykane dotychczas w grach FPS cechy. Każdy żołnierz ma określoną zdolność poruszania się (stamina), która wyczerpuje się podczas walki. Skacząc lub biegając z ciężką bronią zużywa więcej staminy niż używając broni lekkiej. Oprócz tego Gore ma wyjątkowy system pancerzy ochraniający tylko okryte nim miejsca. W grze znajdziemy cały arsenał zabójczej broni, z czego większość ma dwa tryby działania, np. strzelba oprócz pojedynczych strzałów może również generować pole siłowe, karabin maszynowy może służyć jako wyrzutnik granatów itp.

Legion to strategia pozwalająca graczom stać się wielkim Imperatorem Starożytnego Rzymu i rozwijać swoje państwo. Gra ideowo bazuje na znanym przeboju z początku lat 90-tych - Centurion. Pozwala graczowi rozwijać ekonomię (cztery typy surowców: żelazo, drewno, tkaniny i płótna oraz pożywienie) i miasta imperium, budować nowe budynki, dbać o nastroje ludu oraz o dobre stosunki dyplomatyczne z sąsiadami (możliwość pokojowego rozstrzygania konfliktów), a w razie potrzeby na tworzenie wielkich armii i dowodzenie nimi w boju. Nasze zmagania toczą się na terenie starożytnej Italii i Francji (terytoria odtworzone na podstawie autentycznych map), podzielonym na szereg regionów będących pod władaniem ponad 20 nacji i plemion.

W Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory odwzorowano jedną z najważniejszych potyczek kampanii Napoleońskiej – bitwę pod Austerlitz. Do dyspozycji gracza oddane zostały trzy armie: Francuska, Rosyjska i Austriacka a do rozegrania udostępniono ponad 25 historycznych scenariuszy (wśród nich kilka „prawdopodobnych”), opartych na dogłębnych badaniach tego okresu historycznego. Dzięki automatycznemu generatorowi map możemy również rozgrywać nieprzewidywalne kampanie, co przydatne jest głównie w trybie multiplayer który umożliwia wspólną zabawę do ośmiu osób w sieci lokalnej lub Internecie. Wygenerowane mapy można dowolnie edytować.