Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 czerwca 2002

Ultima I: A Legend is Reborn - tech demo

Sznur, 17 czerwca 2002, 18:50

Duński zespół zapaleńców - Proxide - już od dłuższego czasu pracuje nad remake pierwszej części kultowej serii cRPG – Ultima. Obecnie udostępnił nową wersję demonstracyjną gry Ultima I: A Legend is Reborn, z wieloma poprawkami umożliwiającymi płynną rozgrywkę.

Warlords Battlecry - recenzja

Sznur, 17 czerwca 2002, 14:18

Niedawno odbyła się w Polsce premiera Warlords Battlecry II, najnowszej części słynnej strategicznej serii, która od kilkunastu już lat gości na naszych komputerach. Czy podobnie jak poprzednie edycje, ta również podbije nasze serca? Producent zapowiadał wiele rewolucyjnych zmian, które zbliżą grę do mariażu strategii i cRPG. To czy mu się udało przeczytajcie w recenzji, którą opublikowaliśmy właśnie dzisiaj.

Nowe pluginy do Morrowind

Sznur, 17 czerwca 2002, 12:50

Bethesda Softworks wypuściła kolejny oficjalny plugin do The Elder Scrolls III: Morrowind. Jest to już czwarty dostępny mini-dodatek, mający na celu uatrakcyjnienie tej kapitalnej gry cRPG. Po jego zainstalowaniu możemy stać się posiadaczami The Adamantium Helm of Tohan.

Zapowiedź Sim City 4

Solnica, 17 czerwca 2002, 10:45

Po latach „zastoju” spowodowanego sukcesami odnoszonymi przez The Sims, Maxis powrócił do gry, która pozwoliła mu zaistnieć na rynku. Mowa o produkcji Willa Wrighta, która ukazała się po raz pierwszy już prawie 13 lat temu. Tak, tak SimCity to prawdziwy weteran.

Beta testy Age of Mythology

Solnica, 17 czerwca 2002, 09:54

Jeszcze dzisiaj rozpocznie się pierwsza faza otwartych beta testów Age of Mythology, strategii czasu rzeczywistego tworzonej przez zespół Ensemble Studios, twórców bestsellerowej serii Age of Empires. Autorzy gry poszukują aż 10 tysięcy osób chętnych do przetestowania ich dzieła.

Warcraft III: Reign of Chaos w czterech rodzajach limitowanych pudełek

Łosiu, 17 czerwca 2002, 09:17

Już niemalże doczekaliśmy się premiery długo oczekiwanego - Warcraft III: Reign of Chaos, w Stanach Zjednoczonych nastąpi to 3 lipca, zaś w innych krajach, w tym w Polsce, 5 lipca. Dla zainteresowanych kupnem tego kultowego RTS-a firma Blizzard Entertainment przygotowała małą niespodziankę. Otóż w różnych sklepach internetowych na całym świecie, Warcraft III pojawi się w czterech rodzajach limitowanych, specjalnie przygotowanych pudełek. Każde przedstawia wojownika należącego do jednej z czterech grywalnych ras gry.

Intel wybiera pamięci DDR RAM

Łosiu, 17 czerwca 2002, 09:07

Kilkuletnia „wojna” pomiędzy dwoma rodzajami pamięci RDRAM wspieranymi przez firmę Intel oraz DDR RAM wpieranymi przez całą resztę, głownie przez firmę AMD, wydaje się dobiegać końca. Po kilku latach lansowania „na siłę” drogich pamięci RDRAM i całkowitego odrzucania DDR-ów, Intel zaczyna zmieniać swą strategię. Firma właśnie zapowiedziała, że w swych chipsetach nowej generacji przeznaczonych do serwerów i stacji roboczych wykorzysta pamięci DDR RAM rezygnując z Rambusów. Jednakże w zastosowaniach nieprofesjonalnych i domowych (chipsety 850 oraz 850E) Intel nadal wspierać będzie pamięci RDRAM.