Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 czerwca 2002

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Sznur, 27 czerwca 2002, 14:37

Nie trzeba było długo czekać by Electronic Arts rozpoczął prace nad drugą częścią komputerowych przygód Harrego Pottera. Podobnie jak to miało miejsce z częścią pierwszą, gdzie fabułę wzięto żywcem z pierwszego tomu książki pani J.K. Rowling – druga oparta będzie na wydarzeniach z tomu drugiego i identycznie zatytułowana, czyli Harry Potter and Chamber of Secrets (Harry Potter i Komnata Tajemnic).

Publicystyka: nVidia vs ATi

Fajek, 27 czerwca 2002, 14:33

Czasy gdy nVidia niepodzielnie królowała na rynku wysokowydajnych układów graficznych, bezpowrotnie minęły. Pomimo, iż firma ta nadal dysponuje najszybszym układem graficznym (GF4 Ti 4600), bardzo wielu użytkowników decyduje się na rozwiązania konkurencji, mianowicie kanadyjskiej firmie ATI. Aby pomóc Wam w ewentualnym wyborze najlepszego (i zarazem najbardziej opłacalnego) rozwiązania publikujemy obszerny artykuł/test dotyczący danych rozwiązań.

MOS - Massively Multiplayer Tactical Role Playing Shooter

Sznur, 27 czerwca 2002, 13:16

Następny massive multiplayer? Może już wystarczy? Ale nie – zespół SharkByte Software zapowiedział właśnie kolejną grę tego typu zatytułowaną MOS (Military Occupational Specialty). Będzie to połączenie cech znanych z gier RPG ze zręcznościowymi elementami strzelanek FPP, które wraz z taktyką walki drużynowej ma zaowocować powstaniem nowego gatunku, określanego jako MMTRPS (Massively Multiplayer Tactical Role Playing Shooter).

Nowe zdjęcia z Unreal 2: The Awakening

Fajek, 27 czerwca 2002, 12:25

W miarę zbliżania się premiery Unreal Tournament 2003 mnóstwo graczy poświęca temu tytułowi sporo uwagi, zapominając jednocześnie o drugim tytule z tej serii, mianowicie Unreal 2: The Awakening.

Zapowiedź SWAT – Urban Justice

Fajek, 27 czerwca 2002, 10:41

SWAT: Urban Justice to kolejna odsłona znanej serii firmy Sierra opowiadającej o działaniach jednostek SWAT. Jednak już na wstępie należy zaznaczyć, że nie należy nazywać tej gry SWAT 4, ponieważ jak twierdzi firma Sierra, jest to coś więcej. Urban Justice bazuje na poprzednich częściach serii, jednak wnosi dużo nowości i przede wszystkim nową koncepcję.

Microsoft nie pozwoli „dmuchać sobie w kaszę”?

Solnica, 27 czerwca 2002, 10:27

Zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek swojego produktu – Enigmah-X, tzw. „mod chipa” umożliwiającego uruchamianie na konsoli Xbox kopiowanych płyt CD (w tym także tych powielonych nielegalnie), wytwarzająca go firma zaprzestała swojej działalności.

Medieval: Total War - demo

Solnica, 27 czerwca 2002, 09:45

Dostępne jest już grywalne demo Medieval: Total War, tworzonej przez zespół Creative Assembly strategii czasu rzeczywistego/turowej będącej niejako kontynuacją cieszącego się swego czasu bardzo dużą popularnością Shoguna. Po dalekowschodnich klimatach, przeniesiemy zostaniemy tym razem w realia średniowiecznej Europy.

Twórca Dark Age of Camelot szykuje rewolucję w gatunku MMOcRPG

Łosiu, 27 czerwca 2002, 09:04

Firma Mythic Entertainment, twórca jednej z najlepszych obecnie gier MMOcRPG - Dark Age of Camelot, podała do wiadomości, że rozpoczyna prace nad nową grą z tego gatunku, zatytułowaną roboczo – Imperator. Zacznijmy od tego, że w zapowiedziach Imperator ma być prawdziwą rewolucją w gatunku gier przeznaczonych do rozgrywki tysięcy graczy w Internecie.

Top 10 gier w US (27/06/02)

Łosiu, 27 czerwca 2002, 08:55

Na najnowszej liście dziesięciu najpopularniejszych gier w Stanach Zjednoczonych w okresie od 9 do 15 czerwca mają miejsce dość spore przetasowania. Przypominam, że poprzednio najlepiej sprzedawał się Grand Theft Auto III, teraz jego pozycję zajął Medal of Honor: Allied Assault, a GTA III spadł na pozycję trzecią. Na drugim miejscu utrzymał się The Sims: Vacation, zaś pozycję czwartą okupuje The Sims. Ponadto w pierwszej dziesiątce (miejsce ósme) dość niespodziewanie pojawił się Backyard Baseball 2003.