Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 czerwca 2002

Armia Brytyjska nie gorsza od Amerykańskiej

Sznur, 21 czerwca 2002, 17:39

Już od dawna informatyczne technologie symulacyjne wykorzystywane były przez armie różnych krajów w celach treningowych. Teraz coraz popularniejsze w kręgach wojskowych zaczynają być gry komputerowe. Jak pamiętamy, na tegorocznych targach E3, Armia USA ogłosiła nawet, iż zamierza stworzyć własną grę taktyczną, którą później będzie można pobrać za darmo. Teraz Armia Brytyjska postanowiła zrobić swoją grę akcji opartą o zasłużonego Half-Life.

Poradnik do Another War

Solnica, 21 czerwca 2002, 17:14

Another War to pierwsza gra z gatunku cRPG osadzona w realiach drugiej wojny światowej, będąca na dodatek naszą rodzimą produkcją. Jej zapowiedź i recenzję zamieściliśmy na naszych stronach już jakiś czas temu, dzisiaj dołączył do nich kolejny materiał - poradnik.

Dlaczego jesteśmy źle postrzegani na zachodzie...

Fajek, 21 czerwca 2002, 16:56

Niestety obiegowa opinia o naszym narodzie, od której tak bardzo chcielibyśmy się odciąć, że każdy Polak to złodziej (i przy okazji pijak), znowu trafiła w świat. A dowodem na to niech będzie działanie jednego z największych polskich portali...

Kłopoty Headfist Production

Sznur, 21 czerwca 2002, 13:57

Headfist Production poinformował, że zerwał umowę z Ravensburger Software i poszukuje nowego wydawcy dla Call of Culthu: Dark Corners of the Earth, mrocznej gry akcji opartej o twórczość H.P. Lovecrafta. To nie jedyny problem brytyjskiego zespołu, gdyż do tej pory ma oficjalnego wydawcy Deadlands, a prace Battle of the Planets zostały wstrzymane do czasu, aż wyjaśni się sytuacja dwóch pierwszych tytułów.

Tańcząc z Britney Spears

Sznur, 21 czerwca 2002, 13:29

THQ Inc. uszczęśliwiło wszystkie fanki i fanów brytyjskiej gwiazdy muzyki pop – Britney Spears, bowiem do sklepów trafiła pierwsza gra na PC firmowana nazwiskiem tej słynnej piosenkarki. W dodatku w Britney’s Dance Beat można posłuchać jej największych przebojów i oglądnąć kilka wideoklipów.

Magic: The Gathering Online rusza 24 czerwca

Solnica, 21 czerwca 2002, 12:55

24 czerwca, czyli w najbliższy poniedziałek uruchomione zostaną serwery Magic: The Gathering Online, komputerowej wersji jednej z popularniejszych gier karcianych. Tym samym fani tego typu rozrywki zyskają możliwość rozgrywania partii pomiędzy sobą poprzez Internet.

Unreal Tournament 2003 - kolejne informacje

Fajek, 21 czerwca 2002, 12:30

I oto kolejna porcja informacji na temat zbliżającego się super hitu tego roku. Mark Rein, szef projektu UT2003 udzielił kolejnych informacji na temat tej gry.

Recenzja: Gothic

Fajek, 21 czerwca 2002, 10:13

Gothic to debiut niemieckiej firmy Piranha Interactive, która to nie mając doświadczenia na tym polu zdecydowała się na stworzenie tego rasowego cRPG osadzonego w pełni trójwymiarowym świecie.

Beta testy Shining Lore

Łosiu, 21 czerwca 2002, 08:59

Znany koreański producent i wydawca, firma Phantagram Interactive, rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń graczy chętnych do uczestniczenia w beta testach Shining Lore. Jest to gra z gatunku MMOcRPG odbiegająca nieco od znanych nam dotychczas tytułów tego rodzaju (np. EverQuest, Anarchy Online czy Dark Age of Camelot), a to za sprawą bardzo kolorowego świata pełnego małych, zabawnych postaci o charakterystycznych fryzurach i dużych oczach walczących z nie mniej zabawnie wyglądającymi „potworami” – długouchymi królikami, misiami panda, latającymi kotami czy olbrzymimi żółwiami.