Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Gore: Ultimate Soldier (PC)
OkładkaGore: Ultimate Soldier (PC)

Gore: Ultimate Soldier PC

Taktyczna gra akcji do rozgrywki wieloosobowej, w której gracze muszą wykazać się umiejętnością gry zespołowej oraz oceny własnych sił do korzystania z określonej broni.

Akcji | FPP | strzelanki | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gore: Ultimate Soldier Premiera PC

5czerwca2002

pudełko PL

10października2002

producent: 4D Rulers wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gore: Ultimate Soldier

Team Fortress 2

Codename: Outbreak

Hired Team: Trial

W połowie XXI wieku, ogólnoświatowe przeludnienie i masowa konsumpcja spowodowały wyczerpanie prawie wszystkich surowców planety. Wszystkie rezerwy paliwa zostały zużyte już w 2031 roku. Nieznany wirus zaatakował uprawy rolnicze w 2042, powodując olbrzymie straty i ogólnoświatowy głód. Pięć miliardów ludzi, prawie połowa ziemskiej populacji, zmarła z głodu. Większość miast zaczęła obracać się w ruiny. Bez prądu i paliwa, uliczne gangi terroryzują ulice, kontrolując dzielnice a nawet całe miasta. Światowe rządy słabną z dnia na dzień, a oficjalni przedstawiciele prawa padają ofiarami zabójstw i zamachów. Gdy rządy chyliły się ku upadkowi i wszystkim rządził chaos, wszystkie pozostałe organy władzy połączyły siły w poszukiwaniach alternatywnych źródeł energii.

W końcu, w 2079 roku, rządowi naukowcy odkryli nowe źródło energii, uzyskane z chemicznej reakcji sił wyzwalanych podczas tarcia tektonicznych płyt planety. Nowe źródło energii, nazywane ORE, było w stanie katalizować prawie każdą reakcję chemiczną produkując mnóstwo energii. Po odkryciu ORE wszystkie frakcje zaczęły walczyć o dostęp do nowej energii. Używając nowej energii mafia opuściła planetę w poszukiwaniu nowych złóż ORE, chcąc powrócić na Ziemię z siłami zdolnymi ponownie przeciwstawić się prawu. Przeciwstawić się mafii mogli jedynie super wyszkoleni komandosi. Do treningu użyto zaawansowanej sieci neuronowej dzięki której stworzono perfekcyjny symulator bojowy. Po zakończeniu treningów powstali doskonale przygotowani do walki żołnierze.

Oprócz rozgrywki wieloosobowej przez Internet można grać także z botami kontrolowanym przez komputer. Postacie posiadają cechy dotychczas w grach FPS nie wykorzystywane. Każdy żołnierz ma określoną zdolność poruszania się (stamina), która wyczerpuje się podczas walki. Skacząc lub biegając z ciężką bronią zużywamy więcej staminy niż używając broni lekkiej. Oprócz tego Gore ma wyjątkowy system pancerzy ochraniający tylko okryte pancerzem miejsca. W grze znajdziemy cały arsenał zabójczej broni, z czego większość ma dwa tryby działania, np. strzelba oprócz pojedynczych strzałów może również generować pole siłowe, karabin maszynowy może służyć jako wyrzutnik granatów itp. Większość przedmiotów w grze może być zniszczona, łącznie z broniami, amunicją czy apteczkami.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gore: Ultimate Soldier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Gore: Ultimate Soldier Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D