Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Gore: Ultimate Soldier (PC)

Gore: Ultimate Soldier PC

Taktyczna gra akcji do rozgrywki wieloosobowej, w której gracze muszą wykazać się umiejętnością gry zespołowej oraz oceny własnych sił do korzystania z określonej broni.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Gore: Ultimate Soldier (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5czerwca2002

10października2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W połowie XXI wieku, ogólnoświatowe przeludnienie i masowa konsumpcja spowodowały wyczerpanie prawie wszystkich surowców planety. Wszystkie rezerwy paliwa zostały zużyte już w 2031 roku. Nieznany wirus zaatakował uprawy rolnicze w 2042, powodując olbrzymie straty i ogólnoświatowy głód. Pięć miliardów ludzi, prawie połowa ziemskiej populacji, zmarła z głodu. Większość miast zaczęła obracać się w ruiny. Bez prądu i paliwa, uliczne gangi terroryzują ulice, kontrolując dzielnice a nawet całe miasta. Światowe rządy słabną z dnia na dzień, a oficjalni przedstawiciele prawa padają ofiarami zabójstw i zamachów. Gdy rządy chyliły się ku upadkowi i wszystkim rządził chaos, wszystkie pozostałe organy władzy połączyły siły w poszukiwaniach alternatywnych źródeł energii.

W końcu, w 2079 roku, rządowi naukowcy odkryli nowe źródło energii, uzyskane z chemicznej reakcji sił wyzwalanych podczas tarcia tektonicznych płyt planety. Nowe źródło energii, nazywane ORE, było w stanie katalizować prawie każdą reakcję chemiczną produkując mnóstwo energii. Po odkryciu ORE wszystkie frakcje zaczęły walczyć o dostęp do nowej energii. Używając nowej energii mafia opuściła planetę w poszukiwaniu nowych złóż ORE, chcąc powrócić na Ziemię z siłami zdolnymi ponownie przeciwstawić się prawu. Przeciwstawić się mafii mogli jedynie super wyszkoleni komandosi. Do treningu użyto zaawansowanej sieci neuronowej dzięki której stworzono perfekcyjny symulator bojowy. Po zakończeniu treningów powstali doskonale przygotowani do walki żołnierze.

Oprócz rozgrywki wieloosobowej przez Internet można grać także z botami kontrolowanym przez komputer. Postacie posiadają cechy dotychczas w grach FPS nie wykorzystywane. Każdy żołnierz ma określoną zdolność poruszania się (stamina), która wyczerpuje się podczas walki. Skacząc lub biegając z ciężką bronią zużywamy więcej staminy niż używając broni lekkiej. Oprócz tego Gore ma wyjątkowy system pancerzy ochraniający tylko okryte pancerzem miejsca. W grze znajdziemy cały arsenał zabójczej broni, z czego większość ma dwa tryby działania, np. strzelba oprócz pojedynczych strzałów może również generować pole siłowe, karabin maszynowy może służyć jako wyrzutnik granatów itp. Większość przedmiotów w grze może być zniszczona, łącznie z broniami, amunicją czy apteczkami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Gry podobne do Gore: Ultimate Soldier

Klasyfikacja PEGI Gore: Ultimate Soldier

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gore: Ultimate Soldier

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 350MHz
  • 64MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
Gore: Ultimate Soldier - recenzja gry
Gore: Ultimate Soldier - recenzja gry

Recenzja 28 października 2002, 14:06

Kolejnym plusem gry jest silnik graficzny. Wszystkie lokacje, modele postaci, tekstury oraz efekty specjalne stoją na wysokim poziomie, chociaż nie powalają z nóg. Gore nieco przypomina produkcje typowo konsolowe co zalicza się jako plus. Gorzej jest z efektem rozbryzgiwanej krwi, która wydaje się być nieco niedopracowana. Tytuł gry wydaje się zobowiązujący, wobec czego Gore należy do gier brutalnych. Wprawdzie nie można porównać go do Soldier of Fortune, co jednak nie znaczy, iż jest skierowany do młodszych graczy. Miłośnicy tej ostatniej pozycji poczują się zmieszani, bowiem w przypadku Gore niemożliwe jest rozbryzganie ciała przeciwnika bez użycia naprawdę mocnej broni lub zanim padnie martwy. No i nie ma czegoś takiego jak ‘integracja z otoczeniem’. Niestety. Zyskują na tym posiadacze słabszego sprzętu, na co należy zwrócić szczególną uwagę – wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Dźwięk choć nienaganny, nie szokuje – po prostu standard.