Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2007, 14:56

autor: Sargeras

Pomysł na reedycję Gore: Ultimate Soldier

Na oficjalnej stronie studia 4D Rulers podano informację, że planowana jest re-edycja gry Gore: Ultimate Soldier. Nowa wersja tego programu zawierająca liczne ulepszenia będzie do ściągnięcia z internetu za darmo. Jak zatem producenci chcą na niej zarobić?

Na oficjalnej stronie studia 4D Rulers podano informację, że planowana jest reedycja gry Gore: Ultimate Soldier. Nowa wersja tego programu zawierająca liczne ulepszenia będzie do ściągnięcia z Internetu za darmo. Jak zatem producenci chcą na niej zarobić?

Otóż 4D Rulers wyszło do podmiotów gospodarczych z ofertą umiejscowienia w odmłodzonej wersji gry reklam. Staną się one częścią środowiska toczącej się rozgrywki. Zabieg nie wpłynie na mechanikę gry, a za to może zapewnić twórcom dochód. Oferta obejmuje okres jednego roku i dotyczy różnych form reklamy in-game: od 199 $ za plakat na ścianie do 2000$ za pełno-wymiarowy billboard. To jednak nie wszystko. Za ok. 20000$ będzie można na przykład umieścić w grze pakiet reklam, będących częścią wystroju jakiegoś budynku.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to odświeżona i okraszona reklamami gra będzie do ściągnięcia tego lata lub na jesieni.

Gore: Ultimate Soldier to już leciwa, bo wydana w 2002 roku, futurystyczna strzelanka z perspektywy pierwszej osoby. Gra nie została uznana za szczególnie udaną, jednak zyskała spore grono fanów na świecie głównie dzięki atrakcyjności rozgrywki, jakiej doświadczali (i doświadczają nadal) w trybie multiplayer.

Na koniec warto dodać, że to kolejna już próba zespołu 4D Rulers, która ma na celu zebranie pieniędzy na nowy projekt. Poprzednio 4D Rulers usiłowało sprzedać swój silnik graficzny oraz pozyskać bogatego inwestora.