Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Codename: Outbreak (PC)

Codename: Outbreak PC

Wciągająca gra akcji ukazana z perspektywy FPS, w której stajemy się bojownikiem walczących w obronie ludzkości. Zlikwiduj swoją mocarną bronią szerzącą się na ziemi kosmiczną zarazę. Zamiast kierować pojedynczą postacią obejmujemy dowództwo nad całym oddziałem.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Codename: Outbreak (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2001

30kwietnia2002

pudełko PL

10 kwietnia 2012 roku olbrzymi meteoryt oderwany od przelatującej w niewielkiej odległości od Ziemi komety JK4538-XK, uderza w stację pogodową w Montanie w USA. Przybyli niedługo później na miejsce zdarzenia naukowcy, pod kierownictwem profesora Johna Hopkinsa, stwierdzają brak skażenia radioaktywnego i chemicznego. 15 kwietnia kontakt z obozem badawczym zostaje nagle zerwany. Następnego dnia na miejsce upadku meteorytu zostają wysłane dwa wozy policyjne. Jedynym komunikatem przerywającym ciszę radiową z obozem było wezwanie o pomoc jednego z policjantów. Kapitan McNail ledwo przekrzykując odgłosy strzałów prosi o posiłki. Po chwili łączność zostaje przerwana.

Reakcja władzy jest natychmiastowa: podejrzewając działanie grupy terrorystycznej „Montana Eagles” wysyła do akcji oddział komandosów. Cała ekipa znika bez śladu a jedynymi informacjami są radiowe meldunki o zaatakowaniu przez własnych ludzi. Wkrótce wszystkie mosty prowadzące do strefy działań wylatują z nieznanych przyczyn w powietrze. Na miejsce zostaje wysłana kolejna grupka komandosów której działaniami pokieruje gracz. Wkrótce okazuje się, że wszyscy zostali zarażeni tajemniczym pozaziemskim pasożytem kontrolującym ich działanie. Pasożyty rozprzestrzeniają się coraz szybciej i wkrótce sytuacja staje się niebezpieczna. Krytyczny moment nadchodzi gdy obcy przejmują kontrolę nad pracownikami i ochroną coraz większej liczby obiektów wojskowych!

W grze toczącej się w czasie rzeczywistym kierujemy nie pojedynczą postacią, lecz całym oddziałem, co wymaga od gracza szybkiego planowania taktyki. Możemy dokładnie koordynować i planować poczynania każdego z członków zespołu oraz ustalać dokładny czas ataku, przełączając sterowanie postacią pomiędzy nimi w dowolnej chwili. Można także pozostawić kontrolę nad innymi żołnierzami komputerowi, a samemu skoncentrować na własnych zadaniach. Każdą z dostępnych misji da się wykonać na kilka sposobów. Gra oparta jest o nowoczesny engine graficzny Vital Engine ZL, oferujący wysoką jakość tekstur, mnogość efektów specjalnych oraz dynamiczne zmieniające się oświetlenie. W trybie gry wieloosobowej dostępnych jest kilka rodzajów rozgrywek do wyboru, zarówno opartych na współdziałaniu, jak i walce z innymi graczami.

Azzie127

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 688 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Codename: Outbreak

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Codename: Outbreak

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Codename: Outbreak - recenzja gry
Codename: Outbreak - recenzja gry

Recenzja 12 kwietnia 2002, 10:09

Oto twoje zadanie, żołnierzu: sprawdź, co tak naprawdę się zdarzyło i zrób coś, cokolwiek zdołasz, by ocalić ludzkość przed zagładą...