Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2006, 11:10

autor: Elrond

Cinemaware wchodzi na rynek z marką Marquee

Firma Cinemaware, która już od dobrych 20 lat istnieje na rynku elektronicznej rozrywki, a co więcej, trzyma się na nim całkiem nieźle, postanowiła wziąć pod swoje skrzydła niezależnych developerów z całego świata oraz wydawać tworzone przez nich pozycje, oczywiście same najlepsze. Zadanie to spocznie na specjalnie tym celu utworzona spółka, Cinemaware Marquee.

Firma Cinemaware, która już od dobrych 20 lat istnieje na rynku elektronicznej rozrywki, a co więcej, trzyma się na nim całkiem nieźle, postanowiła wziąć pod swoje skrzydła niezależnych developerów z całego świata oraz wydawać tworzone przez nich pozycje, oczywiście same najlepsze. Zadanie to spocznie na specjalnie tym celu utworzonej spółce, Cinemaware Marquee.

"Cinemaware Marquee będzie w świecie gier tym, czym w świecie kina jest niezależne studio filmowe wprowadzające na ekrany innowacyjne tytuły. Zamierzamy wydawać gry z prawdziwie wciągającą rozgrywką," powiedział Lars Batista z Cinemaware. "Naszym celem jest konsekwentne wprowadzanie na rynek epickich i niesamowitych tytułów. W Europie, Azji czy innych zakątkach naszego globu można znaleźć naprawdę utalentowanych developerów, którzy tworzą znakomite gry. Niestety, większość z nich nigdy nie pojawia się na rynku amerykańskim, postaramy się więc wyłowić takie "perełki" i wydać je pod swoją marką."

Cinemaware Marquee nie będzie specjalizować się w konkretnym gatunku gier, jednak można oczekiwać, iż będą to tytuły z najwyższej półki. Początkowo firma zamierza skupić się na grach przeznaczonych na PeCety, jednak już niedługo w jej ofercie pojawią się tytuły na konsole, zarówno obecnej jak i nowej generacji, oraz na handheldy.

Przypomnijmy, iż Cinemaware w świadomości wielu graczy zaistniała za sprawą stworzonej w 1986 roku gry strategicznej Defender of the Crown. Miejmy nadzieję, iż Marquee kontynuować będzie dobrą tradycję firmy "matki". Z ciekawostek - marquee to po naszemu namiot cyrkowy - ale Cinemaware chyba nie zamierza błaznować?

gry