Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat XCOM: Enemy Unknown

Wieści ze świata (DiRT Rally, XCOM: Enemy Unknown, Batman) 10/7/15

luckie, 10 lipca 2015, 13:52

Dziś piszemy m.in. o nowościach w grze DiRT Rally, pogłoskach na temat wydania XCOM: Enemy Unknown Plus na PlayStation Vita oraz nowym filmie o Batmanie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

XCOM: Enemy Within z polskim dubbingiem

Orlov, 24 września 2013, 09:20

Rozszerzenie do turowej strategii XCOM: Enemy Unknown trafi na polski rynek w pełni zlokalizowanej wersji językowej. Tłumaczenie obejmie wszystkie platformy sprzętowe – Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

XCOM: Enemy Unknown być może doczeka się wsparcia dla modów

luckie, 4 września 2013, 11:22

Studio Firaxis Games nie wyklucza możliwości stworzenia porządnych narzędzi modderskich dla XCOM: Enemy Unknown. Zanim to jednak nastąpi, dodatek Enemy Within uprości nieco modyfikację zasad gry, dzięki umieszczeniu najważniejszych wartości w łatwo dostępnych plikach .ini.

XCOM: Enemy Within – dodatek jest zbyt duży, by mógł trafić na konsole jako DLC

Draug, 3 września 2013, 11:41

Studio Firaxis Games poinformowało, że dodatek Enemy Within do gry XCOM: Enemy Unknown ma zbyt duże rozmiary, by mógł zostać udostępniony na konsolach jako DLC. Z tego powodu jedynym sposobem na jego nabycie w przypadku Xboksa 360 i PlayStation 3 będzie ponowny zakup podstawowej edycji, zaktualizowanej o zawartość dodatku.

Wieści ze świata (Brothers: A Tale of Two Sons, XCOM: Enemy Unknown) 8/8/13

Sarge, 8 sierpnia 2013, 11:40

Dziś piszemy m.in. o premierze gry Brothers: A Tale of Two Sons, nowych osiągnięciach w XCOM: Enemy Unknown, liście nominowanych produkcji do Unity Awards 2013, a także pecetowej wersji King of Fighters XIII. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

XCOM: Enemy Within - 21 sierpnia zostanie zapowiedziany nowy projekt firmy 2K Games

Góral, 1 sierpnia 2013, 09:30

Nazwa XCOM: Enemy Within pojawiła się w katalogu gier koreańskiej firmy przyznającej kategorie wiekowe. Dodatkowo pozycja znalazła się w bazie sklepu Steam. Firma 2K Games zapowiedziała jedynie, że oficjalne ogłoszenie nowego projektu nastąpi 21 sierpnia.

Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

Lans Tartare, 17 lipca 2013, 14:03

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

XCOM: Enemy Unknown - filmiki z wczesnych i mocno odmiennych prototypów

Adrian Werner, 14 kwietnia 2013, 13:46

W sieci pojawiły się filmiki z wczesnych prototypowych wersji XCOM: Enemy Unknown. Ukazują one grę mocno odmienną niż to, co ostatecznie trafiło na rynek.

XCOM: Enemy Unknown - tajemiczy filmik zapowiada dalszy ciąg wojny

Adrian Werner, 24 marca 2013, 19:53

Na targach PAX East studio Firaxis pokazało tajemniczy filmik zapowiadający kolejny rozdział sagi XCOM. Nie wiemy czy chodzi o duży dodatek, czy też pełnowymiarową kontynuacje. Wiadomo jedynie, że przyjdzie nam zmierzyć się z nową frakcją wrogów.

Wieści ze świata (Windows 8, XCOM: Enemy Unknown, MechWarrior Tactics) 10/1/13

Sarge, 10 stycznia 2013, 12:00

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży systemu operacyjnego Windows 8, nadchodzących dodatkach DLC do gry XCOM: Enemy Unknown, a także zamkniętych beta testach przeglądarkowej produkcji MechWarrior Tactics. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Second Wave – drugiego dodatku DLC do XCOM: Enemy Unknown

luckie, 8 stycznia 2013, 10:00

Właśnie ukazał się drugi dodatek DLC do XCOM: Enemy Unknown. Second Wave, bo taki nosi tytuł, zachęca do ponownego sięgnięcia po nowego XCOM-a, dając fanom zestaw opcji zmieniających zasady rozgrywki. Co więcej jest on zupełnie darmowy i świetnie smakuje razem z pierwszym DLC – Slingshot.

Wieści ze świata (XCOM: Enemy Unknown, Humble THQ Bundle) 11/12/12

Sarge, 11 grudnia 2012, 13:25

Dziś piszemy m.in. o facebookowej aplikacji dla fanów XCOM: Enemy Unknown, nowej grze dodanej do zestawu Humble THQ Bundle, a także pierwszym projekcie polskiego studia The Astronauts. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera dodatku Slingshot do gry XCOM: Enemy Unknown

luckie, 4 grudnia 2012, 11:01

XCOM: Enemy Unknown doczekał się pierwszego dużego dodatku DLC o podtytule Slingshot. Rozszerza on podstawkę o nowego bohatera i trzy długie misje. Niestety ma on też pewną wadę – aby zapoznać się z zawartością oferowaną przez Slingshot, konieczne jest ponowne przejście gry.

XCOM: Enemy Unknown - wysyp informacji o pierwszym dużym DLC

Adrian Werner, 1 grudnia 2012, 08:40

Studio Firaxis zdradziło wreszcie konkrety odnośnie pierwszego dużego dodatku DLC do XCOM: Enemy Unknown. Przy okazji wypuszczono też zestaw screenów z rozszerzenia.

Październikowy raport NPD - słaba kondycja rynku, dobre wyniki NBA 2K13, Resident Evil 6 i Dishonored

Adrian Werner, 9 listopada 2012, 10:32

Według najnowszego raportu firmy NPD październik okazał się kolejnym słabym miesiącem dla amerykańskiego rynku gier. Najlepiej sprzedającą się produkcją było NBA 2K13. Dobrze poradził sobie również Dishonored. Słabo wypadło za to XCOM: Enemy Unknown.

Wieści ze świata (Pixeljunk 1-6, XCOM: Enemy Unknown, Portal 2) 2/11/12

Sarge, 2 listopada 2012, 14:15

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Pixeljunk 1-6, dacie wydania polskiej wersji językowej XCOM: Enemy Unknown na konsolach, dodatku DLC do gry Portal 2 wprowadzającym obsługę PlayStation Move, a także wersji demonstracyjnej DMC: Devil May Cry. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

5 mln Borderlands 2 w sklepach i kolejne DLC do XCOM: Enemy Uknown - Raport finansowy 2K Games

Adrian Werner, 1 listopada 2012, 09:39

Firma 2K Games opublikowała własny raport finansowy. Znalazła się w nim informacja o doskonałych wynikach gier Borderlands 2 i NBA 2K12. Zapowiedziano też, że XCOM: Enemy Unknown otrzyma w przyszłym roku kolejne dodatki DLC.

XCOM: Enemy Unknown – zapowiedziano dwa dodatki DLC z nowymi misjami

Adrian Werner, 24 października 2012, 10:17

Studio Firaxis ogłosiło, że pracuje nad dwoma DLC do gry XCOM: Enemy Unknown. Dodatki przeznaczone będą dla zabawy w trybie dla pojedynczego gracza i wprowadzą nowe misje z własnym wątkiem fabularnym.

Wieści ze świata (Borderlands 2, XCOM: Enemy Unknown, Ubisoft) 18/10/12

Sarge, 18 października 2012, 14:20

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier XCOM: Enemy Unknown oraz Borderlands 2, pozwie sądowym firmy Ubisoft, a także zwolnieniach w studiu LightBox Interactive. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera gry XCOM: Enemy Unknown w Polsce

Sarge, 12 października 2012, 10:45

W Polsce oficjalnie zadebiutowała gra XCOM: Enemy Unknown. Długo oczekiwana przez fanów serii produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej na PC i po angielsku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Posiadacze konsol na zlokalizowane edycje muszą poczekać do listopada.

Wieści ze świata (Battlefield 3, XCOM: Enemy Unknown, FIFA 13) 11/10/12

Sarge, 11 października 2012, 13:25

Dziś piszemy m.in. o nowych łatkach do gier Battlefield 3 oraz FIFA 13, sekretnych postaciach w XCOM: Enemy Unknown, wersji demonstracyjnej God of War: Wstąpienie, a także dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

[UAKTUALNIENIE] XCOM: Enemy Unknown – opóźnienie konsolowego wydania gry w polskiej wersji językowej

Olek, 10 października 2012, 16:48

W piątek na półkach polskich sklepów pojawi się XCOM: Enemy Unknown. Niestety, na razie gra dostępna będzie po polsku jedynie na pecetach. Firma Cenega Poland planuje wydanie dzieła studia Firaxis Games w polskiej wersji językowej na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w listopadzie.

Wieści ze świata (XCOM: Enemy Unknown, Divinity, Digits) 10/10/12

Sarge, 10 października 2012, 12:00

Dziś piszemy m.in. o filmie prezentującym urządzenie Digits, wersji demonstracyjnej XCOM: Enemy Unknown, specjalnym zestawie dla fanów serii Divinity, a także zwolnieniach w studiu Backbone Entertainment. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

XCOM: Enemy Unknown na PC - porównanie ustawień graficznych

Adrian Werner, 9 października 2012, 09:58

Dzisiaj do amerykańskich sklepów trafi gra XCOM: Enemy Unknown. Z okazji premiery tej wielce wyczekiwanej turowej strategii przygotowaliśmy filmik pokazujący różnice pomiędzy niskimi i wysokimi ustawieniami graficznymi.

Seria X-COM, czyli czar wspomnień i gorycz rozczarowań

Yoghurt, 1 października 2012, 09:42

W niniejszym artykule, z okazji zbliżającej się premiery XCOM poznacie pokrótce historię serii. Będzie bardzo wspominkowo.