Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 12:50

autor: sathorn

XCOM: Enemy Unknown w pełnej polskiej wersji językowej

Firma Cenega poinformowała, że gra XCOM: Enemy Unknown ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich trzech platformach sprzętowych (PC, Xbox 360, PS3). To nie koniec dobrych wiadomości. Posiadacze komputerów osobistych doczekają się bowiem kilku ciekawych dodatków.

Firma Cenega poinformowała właśnie o szczegółach dotyczących polskiego wydania gry XCOM: Enemy Unknown. Jak zapewnia dystrybutor, tytuł ten ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej zarówno na komputerach PC jak i konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że Cenega zamierza zlokalizować grę, ale szczegóły pozostawały nieznane.

XCOM: Enemy Unknown na pewno w pełnej polskiej wersji językowej - ilustracja #1
XCOM: Enemy Unknown nawiązuje do korzeni serii

Gracze w naszym kraju będą mieli do wyboru dwie opcje: rodzimy dubbing i spolszczone napisy, lub całość w oryginale. Nie będzie możliwości ustawienia polskich napisów do angielskich ścieżek dialogowych. Plotki o pełnym dubbingu pojawiły się już w lipcu, jednak wówczas firma Cenega zdementowała doniesienia, jakoby decyzja o rodzaju polonizacji już zapadła.

XCOM: Enemy Unknown ukaże się w naszym kraju 12 października 2012 roku na komputery osobiste w sugerowanej cenie 139,99 zł i konsole Xbox 360 i PlayStation 3 za 229,99 zł. Każdy, kto zdecyduje się zamówić grę przedpremierowo uzyska dostęp do zestawu Elite Soldier Pack, który zaoferuje dodatkowe opcje dotyczące personalizacji naszych żołnierzy.

Osoby grające na komputerach osobistych zostaną potraktowane szczególnie. Cenega planuje wydanie Edycji Specjalnej, dostępnej wyłącznie na PC. Poza grą znajdzie się w niej:

  • Rozkładany plakat,
  • Artbook z grafikami koncepcyjnymi,
  • Naszywka XCOM: Enemy Unknown,
  • Cyfrową zawartość dodatkową: tapety, ścieżka dźwiękowa i inne.

XCOM: Enemy Unknown to turowa gra strategiczna, inspirowana klasyczną serią traktującą o walce z obcym najeźdźcom z lat 90-tych. Poza tym tytułem wydawca planuje także wypuszczenie na rynek, w 2013 roku, strzelaniny XCOM.