Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2012, 11:47

autor: Aver

XCOM: Enemy Unknown otrzyma polską wersję językową

Gra XCOM: Enemy Unknown doczeka się polskiej wersji językowej. Za jej realizację na wszystkie platformy docelowe będzie odpowiadał wydawca tytułu w naszym kraju, firma Cenega Poland.

XCOM: Enemy Unknown, najnowsza odsłona kultowej serii gier strategicznych, ukaże się w Polsce w pełni zlokalizowana, czyli z napisami i dialogami w języku polskim. Informację podał serwis PS3 Site, powołując się na przedstawicieli firmy Cenega Poland.

XCOM: Enemy Unknown otrzyma polską wersję językową - ilustracja #1
Sorry, do you speak Polish?

Lokalizacja ma docelowo obejmować wszystkie platformy, na jakie ukaże się tytuł studia Firaxis Games, a więc PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Jest to z pewnością bardzo dobra wiadomość dla polskich graczy, odzwierciedlająca duże nadzieje na sukces, jakie wiążą z produkcją jej twórcy.

Szczegóły lokalizacji nie są znane. Nie wiadomo, czy polska wersja gry będzie dostępna od dnia premiery. Możliwe, że przyjdzie nam czekać na specjalne łatki polonizujące. W takim przypadku pozostaje jedynie liczyć na to, że nie powtórzy się sytuacja z grą Max Payne 3. W maju firma Cenega zapowiedziała wydanie trzeciej odsłony przygód nowojorskiego policjanta w wersji zlokalizowanej kinowo na wszystkie platformy. Jednak jak dotychczas rodzime napisy można czytać tylko w wersji na PC. Obiecana łatka polonizująca na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 dotychczas się nie ukazała, pomimo że od premiery obu wersji minęły już prawie dwa miesiące.

Premiera turowej strategii XCOM: Enemy Unknown planowana jest na 12 października bieżącego roku. Za złożenie zamówienia przedpremierowego na grę otrzymamy dodatkową zawartość w postaci zestawu elitarnego wyposażenia, a także możliwości zmiany koloru uzbrojenia oraz wyboru członka drużyny wzorowanego na żołnierzu z pierwszej odsłony serii.

Uaktualnienie

Przedstawiciel firmy Cenega Polska potwierdził informację serwisu PS3 Site o lokalizacji XCOM: Enemy Unknown na wszystkie platformy docelowe, ale zdementował wiadomość o pełnej, rodzimej wersji językowej. W wypowiedzi dla redakcji zaznaczył, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Kwestia rodzaju lokalizacji pozostaje więc otwarta.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.