Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2012, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (XCOM: Enemy Unknown, Divinity, Digits) 10/10/12

Dziś piszemy m.in. o filmie prezentującym urządzenie Digits, wersji demonstracyjnej XCOM: Enemy Unknown, specjalnym zestawie dla fanów serii Divinity, a także zwolnieniach w studiu Backbone Entertainment. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Babel Rising

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Babel Rising. Dzieło studia Mando Productions możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 20 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Divinity

16 października w Europie zadebiutuje zestaw Divinity Anthology, zawierający trzy gry: Divine Divinity, Beyond Divinity oraz Divinity II: Ego Draconis. Wszystkie produkcje otrzymały wsparcie dla rozdzielczości HD oraz systemu operacyjnego Windows 7. Oprócz tego w pakiecie znajdziemy 130-stronicowy album z grafikami, dwie płyty ze ścieżką dźwiękową, dwa plakaty, naklejki, płytę z materiałami prezentującymi kulisy produkcji oraz kody pozwalające odblokować nową zawartość w nadchodzących odsłonach Divinity: Dragon Commander oraz Divinity: Original Sin. Zestaw Divinity Anthology będzie kosztować 29,99 euro (ok. 122 złotych) i na razie nie wiadomo, czy trafi także do Polski.

Digits

Na oficjalnej stronie Microsoft Research pojawił się film demonstrujący możliwości Digits – najnowszego wynalazku firmy Microsoft zakładanego na nadgarstek i pozwalającego dokładnie śledzić ruchy ręki oraz wszystkich palców. Prototypowe urządzenie jest dość duże, ale zamierzeniem projektanta Davida Kima jest zmniejszenie go do rozmiarów zegarka na rękę, a przy tym umożliwienie komunikacji bezprzewodowej.

Blocks that Matter / Risen

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazła się gra Blocks that Matter oraz seria Risen. Dzieło studia Swing Swing Submarine kosztuje obecnie 2,49 euro (ok. 10 zł), z kolei po szczegóły oferty przeznaczonej dla fanów Risena zapraszamy pod ten adres. Promocja zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Visceral Games

Studio Visceral Games (seria Dead Space) zatrudni menadżera ds. globalnej społeczności, który wyróżnia się „niezdrową pasją do gier MOBA”. Również ogłoszenie dotyczące jednego z projektantów mówi o konieczności posiadania doświadczenia m.in. z gatunkiem MOBA. Jeśli dodamy do tego fakt, że kandydaci mają zostać zatrudnieni w dywizji Play4Free zajmującej się grami darmowymi, może oznaczać to, że w przygotowaniu jest nowa produkcja free to play reprezentująca gatunek MOBA.

XCOM: Enemy Unknown

Wczoraj w usłudze Xbox Live pojawiło się demo gry XCOM: Enemy Unknown, które dzisiaj po południu zadebiutuje także na europejskim PlayStation Network. Jest to ta sama wersja demonstracyjna, która ponad dwa tygodnie temu została udostępniona na Steamie. Znajdziemy w niej więc dwa pierwsze treningowe poziomy w kampanii dla jednego gracza, w których poznamy podstawy systemu walki oraz otrzymamy dostęp do bazy. XCOM: Enemy Unknown zadebiutuje 12 października w Europie na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Wieści ze świata (XCOM: Enemy Unknown, Divinity, Digits) 10/10/12 - ilustracja #1
Demo pozwala sprawdzić m.in. podstawy systemu walki

Backbone Entertainment

Serwis IGN, powołując się na swoje źródła wewnątrz studia Backbone Entertainment (Death Jr., Rock Band: Unplugged), informuje, że amerykański zespół deweloperski zwalnia swoich pracowników. W kuluarach mówi się nawet o tym, że Backbone Entertainment może zostać zamknięte. Inne źródła serwisu IGN donoszą jednak, że nie ma takiego zagrożenia, a zespół stanie się po prostu mniejszy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown