Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Harry Potter for Kinect (X360)

Harry Potter for Kinect X360

Gra zręcznościowa stworzona z myślą o kontrolerze ruchu Kinect. Tytuł jest adaptacją filmów oraz książek z serii Harry Potter i pozwala graczom uczestniczyć w ich najważniejszych i najciekawszych momentach.

Zręcznościowe | fantasy | Kinect | książki | Harry Potter | filmy | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Harry Potter for Kinect (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

9października2012

12października2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harry Potter for Kinect jest grą zręcznościową, którą stworzono z myślą o kontrolerze ruchu Kinect. Tytuł powstał na podstawie filmowej i książkowej licencji przebojowej serii Harry Potter. Jego producentem jest brytyjskie studio Eurocom, znane dobrze dzięki grom GoldenEye 007: Reloaded oraz Dead Space: Extraction.

Harry Potter for Kinect korzysta z fabuły i postaci, pojawiających się w całej sadze o młodym czarodzieju. Gracze biorą udział w najważniejszych momentach w życiu bohaterów serii, takich jak Harry, Ron czy Hermiona. Co ciekawe, nie musimy kierować jednak znanymi postaciami, autorzy przewidzieli bowiem możliwość stworzenia własnego awatara, który zostaje przyjęty do szkoły magii. Jeżeli zdecydujemy się zrobić sobie zdjęcie, przy pomocy kamery kontrolera, gra automatycznie stworzy posiadające naszą twarz wirtualne alter-ego.

Podobnie jak wiele innych tytułów na Kinecta, jak Kinect Star Wars, produkcja jest zestawem luźno połączonych ze sobą zręcznościowo-logicznych minigier. Wymagają one od graczy pewnej dozy wysiłku fizycznego, bowiem komendy wydajemy najczęściej szybko poruszając rękoma, skacząc lub kucając. W trakcie rozgrywki, gracze między innymi próbują złapać złotego znicza na meczu quidditcha, rzucają zaklęcia za pomocą własnoręcznie wybranej i kupionej różdżki, siłują się z mandragorą na lekcji zielarstwa lub stawiają czoło Lordowi Voldemortowi. Bawić będziemy się zarówno samotnie jak i wspólnie na jednym ekranie z innymi graczami, w trybie kooperacji lub przeciw sobie.

Oprawa graficzna tytułu stara sie wiernie odtworzyć wygląd bohaterów, scenografię oraz klimat znany z filmów o młodym czarodzieju. W nastrój wprowadzi nas też oryginalna ścieżka dźwiękowa, którą mogliśmy usłyszeć podczas seansów w kinie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 154,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Harry Potter for Kinect

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Harry Potter for Kinect

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Deweloper 007 Legends oraz Harry Potter for Kinect zwalnia pracowników i przestawia się na gry mobilne
Deweloper 007 Legends oraz Harry Potter for Kinect zwalnia pracowników i przestawia się na gry mobilne

wiadomość25 listopada 2012

Firma Eurocom, znana z takich tytułów jak 007 Legends, GoldenEye 007: Reloaded czy Harry Potter for Kinect, wpadła w spore tarapaty finansowe. Ze studia zwolniono 75% pracowników i deweloper zamierza skoncentrować się teraz głównie na grach mobilnych.

Wieści ze świata (Battlefield 3, Guild Wars 2, Conduit) 11/9/12
Wieści ze świata (Battlefield 3, Guild Wars 2, Conduit) 11/9/12

wiadomość11 września 2012

Dziś piszemy m.in. o nadchodzącej łatce do strzelaniny Battlefield 3, wznowieniu sprzedaży cyfrowych wersji Guild Wars 2, a także nowych informacjach w sprawie serii Conduit. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowa gra oparta na serii Harry Potter dla kontorlera ruchu Kinect
Nowa gra oparta na serii Harry Potter dla kontorlera ruchu Kinect

wiadomość25 maja 2012

Warner Bros. Interactive zapowiedziało premierę kolejnej gry opartej na przebojowych książkach i filmach z serii Harry Potter. Tytuł ukaże się w tym roku i jest przygotowywany z myślą o kontrolerze ruchu Kinect i konsoli Xbox 360.