Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Harry Potter for Kinect (X360)
OkładkaHarry Potter for Kinect (X360)

Harry Potter for Kinect X360

Gra zręcznościowa stworzona z myślą o kontrolerze ruchu Kinect. Tytuł jest adaptacją filmów oraz książek z serii Harry Potter i pozwala graczom uczestniczyć w ich najważniejszych i najciekawszych momentach.

Zręcznościowe | fantasy | Kinect | książki | Harry Potter | filmy | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harry Potter for Kinect Premiera X360

9października2012

pudełko PL

12października2012

producent: Eurocom Entertainment Software wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Harry Potter for Kinect jest grą zręcznościową, którą stworzono z myślą o kontrolerze ruchu Kinect. Tytuł powstał na podstawie filmowej i książkowej licencji przebojowej serii Harry Potter. Jego producentem jest brytyjskie studio Eurocom, znane dobrze dzięki grom GoldenEye 007: Reloaded oraz Dead Space: Extraction.

Harry Potter for Kinect korzysta z fabuły i postaci, pojawiających się w całej sadze o młodym czarodzieju. Gracze biorą udział w najważniejszych momentach w życiu bohaterów serii, takich jak Harry, Ron czy Hermiona. Co ciekawe, nie musimy kierować jednak znanymi postaciami, autorzy przewidzieli bowiem możliwość stworzenia własnego awatara, który zostaje przyjęty do szkoły magii. Jeżeli zdecydujemy się zrobić sobie zdjęcie, przy pomocy kamery kontrolera, gra automatycznie stworzy posiadające naszą twarz wirtualne alter-ego.

Podobnie jak wiele innych tytułów na Kinecta, jak Kinect Star Wars, produkcja jest zestawem luźno połączonych ze sobą zręcznościowo-logicznych minigier. Wymagają one od graczy pewnej dozy wysiłku fizycznego, bowiem komendy wydajemy najczęściej szybko poruszając rękoma, skacząc lub kucając. W trakcie rozgrywki, gracze między innymi próbują złapać złotego znicza na meczu quidditcha, rzucają zaklęcia za pomocą własnoręcznie wybranej i kupionej różdżki, siłują się z mandragorą na lekcji zielarstwa lub stawiają czoło Lordowi Voldemortowi. Bawić będziemy się zarówno samotnie jak i wspólnie na jednym ekranie z innymi graczami, w trybie kooperacji lub przeciw sobie.

Oprawa graficzna tytułu stara sie wiernie odtworzyć wygląd bohaterów, scenografię oraz klimat znany z filmów o młodym czarodzieju. W nastrój wprowadzi nas też oryginalna ścieżka dźwiękowa, którą mogliśmy usłyszeć podczas seansów w kinie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Harry Potter for Kinect cena w dniu premiery: 154,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Harry Potter for Kinect

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Harry Potter for Kinect Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect