Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2012, 22:40

autor: Ender

Nowa gra oparta na serii Harry Potter dla kontorlera ruchu Kinect

Warner Bros. Interactive zapowiedziało premierę kolejnej gry opartej na przebojowych książkach i filmach z serii Harry Potter. Tytuł ukaże się w tym roku i jest przygotowywany z myślą o kontrolerze ruchu Kinect i konsoli Xbox 360.

Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała kolejną produkcję opartą na filmowej i książkowej licencji przebojowej serii Harry Potter. Gra, którą kreatywnie zatytułowano Harry Potter for Kinect, tworzona jest z myślą o kontrolerze ruchu Xboksa 360 i pojawi się w sklepach jesienią tego roku. Za jej powstanie odpowiada brytyjskie studio Eurocom, znane przede wszystkim dzięki GoldenEye 007: Reloaded oraz Dead Space: Extraction.

Nowa gra oparta na serii Harry Potter dla kontorlera ruchu Kinect - ilustracja #1

Podobnie jak wiele innych tytułów na Kinecta, takich jak Kinect Star Wars, produkcja jest zestawem luźno połączonych ze sobą zręcznościowo-logicznych minigier. Gracze spróbują złapać złotego znicza na meczu quidditcha, rzucą zaklęcia za pomocą własnoręcznie wybranej i kupionej różdżki lub będą siłować się z mandragorą na lekcji zielarstwa. Nie zabraknie też walki z samym Voldemortem. Bawić będziemy się zarówno samotnie jak i wspólnie na jednym ekranie z innymi graczami, w trybie kooperacji lub przeciw sobie.

Nowa gra oparta na serii Harry Potter dla kontorlera ruchu Kinect - ilustracja #2

Harry Potter for Kinect korzystać ma z fabuły i bohaterów, pojawiających się w całej sadze o młodym czarodzieju. Weźmiemy więc udział w najważniejszych momentach w życiu bohaterów serii. Co ciekawe, nie musimy jednak kierować znanymi postaciami, autorzy przewidzieli bowiem możliwość stworzenia własnego awatara, który zostaje przyjęty do szkoły magii. Jeżeli zdecydujemy się zrobić sobie zdjęcie, przy pomocy kamery kontrolera ruchu, gra automatycznie stworzy posiadające naszą twarz wirtualne alter-ego.

Ostatnia aktualizacja: 2012-05-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Harry Potter for Kinect

Harry Potter for Kinect