Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2012, 19:00

autor: Ender

Studio Sida Meiera pracuje nad nową grą strategiczną z serii X-COM

Zapowiedziana na łamach czasopisma Game Infromer, najnowsza gra z serii X-COM, będzie strategią i powrotem do korzeni cyklu, za której produkcję odpowiadają twórcy Civilization.

Nadchodzący lutowy numer magazynu Game Informer, przynosi zaskakujące wieści, które ucieszą miłośników serii X-COM. Najnowsza gra z serii, z dumą prezentująca się na okładce czasopisma, której nie należy mylić z shooterem XCOM, powstającym właśnie w 2K Marin, będzie powrotem do korzeni cyklu, a za jej produkcję odpowiada studio Firaxis i twórcy kultowej serii Civilization.

Podobnie jak pierwowzór, XCOM: Enemy Unknown będzie strategią, w której dowodzimy siłami obrony, starającymi się stawić opór inwazji obcych. Świat gry obserwujemy zarówno z perspektywy globalnej, w której przekonamy się jak cała nasza planeta zmienia się wraz z kolejnymi etapami agresji obcych, a także w trybie taktycznym, w którym bezpośrednio dowodzimy żołnierzami na polu bitwy. Walka odbywać się będzie w trybie turowym, który pozwoli nam na pełną i spokojną analizę sytuacji, a następnie podjecie właściwych decyzji. Twórcy obiecują też możliwość destrukcji otoczenia oraz płynne przechodzenie pomiędzy trybem taktycznym i globalnym, które ze szczegółami mają zostać opisane na kartach magazynu. Gra ukaże się zarówno na komputerach PC, Xboksie 360 oraz Playstation 3, a jej premiera planowana jest na tegoroczną jesień.

Studio Sida Meiera pracuje nad nową grą strategiczną z serii X-COM - ilustracja #1

Steve Martin, jeden z prezesów Firaxis Games, skomentował zapowiedź gry, zapewniając fanów oryginalnych odsłon serii o poważnym i pełnym respektu podejściu jego pracowników do tematu:

"Naszym marzeniem jest odtworzenie klasycznego X-COM przy wykorzystaniu unikalnego talentu i wizji pracowników studia. Wszyscy jesteśmy wielkimi fanami oryginalnej gry i nowy tytuł jest pewnie jedyną szansą w naszym życiu, by na nowo przedstawić graczom tą wspaniała serię. Pozostajemy ostrożni i chcemy zachować w XCOM: Enemy Unknown wszystko to co czyniło z X-COM wyjątkową grę. Jednocześnie dostarczymy zupełnie nową historię i doświadczenie płynące z rozgrywki, które mamy nadzieje ucieszy zagorzałych fanów jak i osoby, nie mające wcześniejszej okazji by zetknąć się z marką."

Zapowiedź turowej gry strategicznej, która w dodatku trafi na wszystkie wiodące platformy, jest z pewnością ogromną niespodzianką. Zwłaszcza, że miłośnicy cyklu spisali go już na straty, po zapowiedzi XCOM. Widać wyraźnie, że 2K Games ma zamiar rozwijać markę i zdobyć dla niej nowych graczy. To czy strategiczny XCOM: Enemy Unknown rzeczywiście sprosta wysokim wymaganiom i nadziejom oraz okaże się sukcesem gwarantującym jego kontynuację, przekonamy się jeszcze w tym roku.