Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2012, 20:25

autor: Adrian Werner

XCOM: Enemy Unknown - pierwsze materiały graficzne i nowe informacje

Kilka dni temu pisaliśmy o nadchodzącej turowej strategii będącej kontynuacją kultowego cyklu X-Com. Teraz pojawiły się pierwsze materiały graficzne z tej gry oraz ujawniono kilka nowych informacji na jej temat.

W zeszłym tygodniu firma 2K Games sprawiła radość wszystkim fanom gier turowych ujawniając, że w produkcji znajduje się XCOM: Enemy Unknown. Teraz w serwisie Game Informer pojawiły się pierwsze materiały graficzne z tego projektu. Zdradzono również kilka nowych informacji.

XCOM: Enemy Unknown - pierwsze materiały graficzne i nowe informacje - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się, że gra osadzona będzie w tym samym uniwersum co tworzona w studiu 2K Marin pierwszoosobowa strzelanka. Chronologicznie akcja w XCOM: Enemy Unknown zacznie się jednak znacznie później, w czasach gdy cały świat walczy z inwazją kosmitów. Zespół Firaxis zamierza pozostać wierny tradycjom pierwszych odsłon serii. Dlatego warstwa strategiczna rozgrywana ma być w czasie rzeczywistym, podczas gdy starcia z obcymi będą turowe, czyli dokładnie tak jak w oryginale.

Tryb strategiczny pozwoli nam na prowadzenie badań naukowych, odkrywanie sekretów technologii kosmitów oraz produkcję uzbrojenia i sprzętu. Sporo uwagi poświęcimy stronie ekonomicznej i interakcji z rządami różnych krajów, które będziemy musieli przekonać do finansowego wsparcia naszej organizacji. Nie zabraknie oczywiście przechwytywania statków kosmitów. Nie jest też żadną niespodzianką, że zwerbowani żołnierze nabywać będą z czasem doświadczenie i rozwijać własne umiejętności.

XCOM: Enemy Unknown - pierwsze materiały graficzne i nowe informacje - ilustracja #2
XCOM: Enemy Unknown - pierwsze materiały graficzne i nowe informacje - ilustracja #3

X-COM: Enemy Unknown nie jest tworzony jako remake części pierwszej. Zamiast tego Firaxis tworzy własną grę opartą jedynie na podobnych założeniach. Dlatego współczynniki opisujące postacie będą inne niż w pierwowzorze. Mechanika rozgrywki zostanie uproszczona, choć według autorów usunięto jedynie jej nudne elementy. Pomimo wszystkich tych zmian fundamenty mają pozostać te same. Żołnierze wciąż będą umierali bez możliwości ich późniejszego wskrzeszenia, a w trakcie starć ogromną rolę odegra mgła wojny i linia wzroku postaci.

Przypomnijmy na koniec, że X-COM: Enemy Unknown ukaże się zarówno na komputerach PC, jak i konsolach Xbox 360 oraz Playstation 3. Premiera planowana jest na tegoroczną jesień.

TWOIM ZDANIEM

Jesteś podekscytowany ujawnieniem XCOM: Enemy Unknown?

Nie interesuje mnie XCOM.
65,9%
Tak! Nareszcie jest szansa na porządnego następcę UFO.
14,9%
Czekam na więcej informacji.
12,7%
Zwątpiłem po zobaczeniu pierwszych obrazków.
4,3%
Bardziej interesują mnie inne projekty UFO-podobne.
2,1%
Zobacz inne ankiety