Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry XCOM: Enemy Unknown (PC)

Dodatki do XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Within
XCOM: Enemy Within

dodatek do gry12 listopada 2013

Pierwszy duży dodatek do wydanej w 2012 roku taktycznej strategii science-fiction XCOM: Enemy Unknown. Stworzone przez ekipę deweloperską studia Firaxis Games rozszerzenie XCOM: Enemy Within wzbogaca bazową wersję gry o szereg nowości. Jedną z najważniejszych jest nowy typ surowca – meld, czyli rodzaj roju mikroskopijnych robotów-organizmów, które potrafią zmodyfikować ludzki genotyp. Pozwala to na ulepszanie ludzkiego ciała oraz bezproblemowe korzystanie z elementów mechanicznych. Rozszerzenie wprowadza również nową klasę żołnierza – Mec Trooper wraz ze specjalnym budynkiem do jego „produkcji”, dwa nowe rodzaje obcych – poszukiwacz i mechtoid, a także ludzką organizację EXALT, która z pomocą technologii kosmitów zamierza przejąć kontrolę nad światem. Nie zabrakło także nowych rodzajów uzbrojenia, umiejętności i map do potyczek wieloosobowych.

XCOM: Enemy Unknown - Slingshot
XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

dodatek do gry4 grudnia 2012

Slingshot to opracowany przez zespół Firaxis dodatek DLC do turowej strategii XCOM: Enemy Uknown. Rozszerzenie wprowadza trzy nowe obszerne misje, w których walczymy z kosmitami na terenie Chin. W starciach pomaga nam bohater imieniem Zhang.

DLC do XCOM: Enemy Unknown

Slingshot

cena: 23,00 zł

DLC4 grudnia 2012

Zestaw trzech misji zlecanych przez Radę, w których głównym boahterem jest Zhang - były członek chińskich Triad walczący teraz u boku żołnierzy XCOM.

Elite Soldier Pack

cena: 19,00 zł

DLC23 października 2012

DLC dostępne wcześniej dla osób zamawiających grę przed premierą. W zestawie znajdują się trzy dodatkowe przedmioty i ulepszenia pancerza - także kompletne zestawy Hyperion i Reaper. Ponadto w bazie czeka nowy rekrut, oraz możliwość zmiany kolorów i wzorów malowania pancerzy.