Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 11:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Brothers: A Tale of Two Sons, XCOM: Enemy Unknown) 8/8/13

Dziś piszemy m.in. o premierze gry Brothers: A Tale of Two Sons, nowych osiągnięciach w XCOM: Enemy Unknown, liście nominowanych produkcji do Unity Awards 2013, a także pecetowej wersji King of Fighters XIII. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

AudioSurf

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę AudioSurf. Dzieło Dylana Filterera możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Ubisoft / Hasbro

Firma Ubisoft podpisała umowę z producentem zabawek i gier planszowych Hasbro, na mocy której wyda gry konsolowe na podstawie najbardziej znanych wydawnictw Hasbro. W oficjalnym oświadczeniu mowa o takich tytułach jak Trivial Pursuit, Risk, Battleship, czy Cranium. Na liście znalazły się również Monopoly i Scrabble, ale najwyraźniej dotyczą one tylko amerykańskiego i kanadyjskiego rynku. W tej chwili nie znamy dat premier poszczególnych gier. Wiadomo tylko, że trafią one na konsole bieżącej i następnej generacji.

Brothers: A Tale of Two Sons

Z okazji rozpoczęcia akcji Summer of Arcade, wczoraj w usłudze Xbox Live zadebiutowała gra Brothers: A Tale of Two Sons. Zręcznościówka studia Starbreeze (The Darkness, Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena) kosztuje 1200 punktów Microsoftu. Deweloper zapowiedział też, że Brothers: A Tale of Two Sons ukaże się 28 sierpnia na PC (prawdopodobnie Steam), a 3 września pojawi się na PlayStation Network. Cena zostanie ustalona na poziomie 14,99 dolarów (ok. 48 zł).

Unity Awards 2013

Firma Unity Technologies (odpowiadająca za popularny silnik Unity) ujawniła listę gier nominowanych do tegorocznej edycji Unity Awards. Tytuły wybrano spośród 375 zgłoszeń, a wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonają pracownicy Unity Technologies. Wyjątkiem jest nagroda Community Choice, o której przyznaniu zdecydują gracze pod tym adresem. Pełną listę nominowanych gier znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej. Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 29 sierpnia.

Xbox One

Z amerykańskiej wersji strony internetowej Xbox.com wynika, że usługa Game DVR w Xboksie One będzie dostępna wyłącznie dla subskrybentów abonamentu Xbox Live Gold. Przypomnijmy, że Game DVR pozwoli użytkownikom na nagrywanie własnej rozgrywki z dowolnej gry, a następnie edytowanie i dzielenie się kilkuminutowym klipem.

King of Fighters XIII

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawił się zwiastun gry King of Fighters XIII. Prawdopodobnie oznacza to, że dwuwymiarowa bijatyka studia SNK prędzej czy później zadebiutuje na platformie firmy Valve. W tej chwili musimy czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony dewelopera.

XCOM: Enemy Unknown

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam dodano 30 nowych osiągnięć do odblokowania w grze XCOM: Enemy Unknown. Jak dotąd nie zostały one jeszcze w żaden sposób opisane, ale najprawdopodobniej zwiastuje to rychłą zapowiedź przynajmniej jednego dodatku DLC do tego tytułu. Na razie firma 2K Games niczego nie skomentowała.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Rayman Legends

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. EverQuest Next – dziennik dewelopera #1 – wewnątrz czarnej skrzynki (PL)
  2. Brothers: A Tale of Two Sons – zwiastun na premierę
  3. DuckTales Remastered – Duckument #3 – oprawa audio
  4. Injustice: Gods Among Us – zwiastun DLC: Zatanna
  5. KickBeat – trailer #3