Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2013, 11:33

autor: luckie

EverQuest Next – wizyta za zamkniętymi drzwiami

Studio Sony Online Entertainment zaprezentowało film z kulisów produkcji EverQuest Next. Twórcy zapraszają fanów do udziału w ankietach, które pomogą ustalić pewne zasady rozgrywki.

Studio Sony Online Entertainment zaprasza fanów do udzielenia sugestii dotyczących ich nadchodzącej produkcji MMORPG – EverQuest Next. W tym celu na oficjalnej stronie gry przygotowano kilka ankiet. Gracze mogą wspólnie podjąć decyzję w takich kwestiach jak to, czy na rasy powinny zostać nałożone restrykcje klasowe, w jakim stopniu będzie się dało modyfikować stroje lub czy krasnoludzkie kobiety powinny nosić brody.

  1. Okrągły stół EverQuest Next – ankiety dotyczące gry

Akcję promuje film z dziennika dewelopera, w którym twórcy pokazują miejsce powstawania gry i z humorem opowiadają o procesie produkcji. Materiał z polskimi napisami zamieściliśmy powyżej.

EverQuest Next – wizyta za zamkniętymi drzwiami - ilustracja #2Trzecią część serii EverQuest zapowiedziano w 2010 roku. Studio Sony Online Entertainment nie było jednak usatysfakcjonowane wynikami pracy, dlatego w 2012 roku ogłosiło zmianę koncepcji gry. Celem zespołu nie był rozwój ewolucyjny cyklu, ale prawdziwa rewolucja gatunku.

W miniony weekend twórcy zaprezentowali rezultaty swojej pracy nad EverQuest Next. Jedną z ciekawostek, jakie pojawią się w grze, jest destrukcja każdego elementu otoczenia, dzięki zastosowaniu nowego silnika. SOE odchodzi od tradycyjnej formuły misji, zmuszającej graczy do biegania od znacznika do znacznika za kolejnymi celami. Podróżując po świecie gracze zaangażują się w różne wydarzenia (np. atak orków na ludzką wioskę) oraz wezmą udział w kompleksowych zadaniach, rozgrywanych nawet na przestrzeni kilku miesięcy. Klasyczny system awansowania postaci zastąpiony zostanie rozwojem poszczególnych umiejętności. O innych ciekawostkach przeczytacie w tym newsie: