Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS3X360
Okładka XCOM: Enemy Unknown - Slingshot (PS3)
OkładkaXCOM: Enemy Unknown - Slingshot (PS3)

XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

Slingshot to opracowany przez zespół Firaxis dodatek DLC do turowej strategii XCOM: Enemy Uknown. Rozszerzenie wprowadza trzy nowe obszerne misje, w których walczymy z kosmitami na terenie Chin. W starciach pomaga nam bohater imieniem Zhang.

To jest dodatek do gry XCOM: Enemy Unknown.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne

XCOM: Enemy Unknown - Slingshot Premiera

4gru2012

PC X360 PS3

Gry podobne do XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

XCOM: Enemy Unknown

Valkyria Chronicles

Greed Corp

XCOM: Enemy Unknown – Slingshot to pierwsze duże rozszerzenie DLC do turowej strategii studia Firaxis. Dodatek opracował ten sam zespół, który stworzył podstawową wersję gry.

Akcja toczy się na terytorium Chin. DLC wprowadza do gry bohatera imieniem Zhang, czyli członka triad, który opuszcza przestępczą organizację, aby dołączyć do XCOM. Autorzy przygotowali trzy rozbudowane misje dla pojedynczego gracza. Zhang debiutuje w pierwszej z nich jako cywil, którego trzeba ewakuować z rejonów cmentarza atakowanego ze wszystkich stron przez siły obcych. W kolejnych misjach postać może już dołączyć do naszego oddziału. W drugim zadaniu musimy zmierzyć się z hordami Thin Men'ów, którzy zakryją chińską stację kolejową chmurami toksycznego gazu. Natomiast w ostatniej z map wchodzących w skład dodatku przeprowadzamy atak na obcy statek i próbujemy wyłączyć jego zasilanie.

Nowe zadania oferują wysoki poziom trudności. W każdym z nich kosmici dysponują wyraźnie lepszym sprzętem i znaczą przewagą liczebną. Jednocześnie potencjalne nagrody uzyskane za skuteczne ukończenie tych zadań są wyjątkowo atrakcyjne i obejmują m.in. dostęp do technologii, które w regularnej kampanii odblokowywane są znacznie później. Autorzy tak zbalansowali dodatek, aby gracze byli skłonni podjąć ryzyko. Mocną stroną DLC jest różnorodność lokacji. Przykładowo, statek obcych w ostatniej misji jest po prostu gigantyczny i przemierzając jego wnętrze będziemy również widzieli chińskie miasto, nad którym przelatuje. Również w pozostałych dwóch misjach mapy zostawały zbudowane głównie z nowych elementów graficznych.

DLC do działania wymaga posiadania podstawowej wersji XCOM: Enemy Unknown. Dodatek integruje się z kampanią i każdy z trzech nowych poziomów aktywowany jest w innym stadium tego trybu. Oznacza to, że nie jest możliwe rozegranie wszystkich nowych misji pod rząd.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

XCOM: Enemy Unknown - Slingshot Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
PC
X360
PS3