Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS3X360
Okładka XCOM: Enemy Unknown - Slingshot (PC)

XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

Slingshot to opracowany przez zespół Firaxis dodatek DLC do turowej strategii XCOM: Enemy Uknown. Rozszerzenie wprowadza trzy nowe obszerne misje, w których walczymy z kosmitami na terenie Chin. W starciach pomaga nam bohater imieniem Zhang.

To jest dodatek do gry XCOM: Enemy Unknown.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne | multiplayer

Okładka XCOM: Enemy Unknown - Slingshot (PC)

data premiery gry:

4gru2012

PC X360 PS3

XCOM: Enemy Unknown – Slingshot to pierwsze duże rozszerzenie DLC do turowej strategii studia Firaxis. Dodatek opracował ten sam zespół, który stworzył podstawową wersję gry.

Akcja toczy się na terytorium Chin. DLC wprowadza do gry bohatera imieniem Zhang, czyli członka triad, który opuszcza przestępczą organizację, aby dołączyć do XCOM. Autorzy przygotowali trzy rozbudowane misje dla pojedynczego gracza. Zhang debiutuje w pierwszej z nich jako cywil, którego trzeba ewakuować z rejonów cmentarza atakowanego ze wszystkich stron przez siły obcych. W kolejnych misjach postać może już dołączyć do naszego oddziału. W drugim zadaniu musimy zmierzyć się z hordami Thin Men'ów, którzy zakryją chińską stację kolejową chmurami toksycznego gazu. Natomiast w ostatniej z map wchodzących w skład dodatku przeprowadzamy atak na obcy statek i próbujemy wyłączyć jego zasilanie.

Nowe zadania oferują wysoki poziom trudności. W każdym z nich kosmici dysponują wyraźnie lepszym sprzętem i znaczą przewagą liczebną. Jednocześnie potencjalne nagrody uzyskane za skuteczne ukończenie tych zadań są wyjątkowo atrakcyjne i obejmują m.in. dostęp do technologii, które w regularnej kampanii odblokowywane są znacznie później. Autorzy tak zbalansowali dodatek, aby gracze byli skłonni podjąć ryzyko. Mocną stroną DLC jest różnorodność lokacji. Przykładowo, statek obcych w ostatniej misji jest po prostu gigantyczny i przemierzając jego wnętrze będziemy również widzieli chińskie miasto, nad którym przelatuje. Również w pozostałych dwóch misjach mapy zostawały zbudowane głównie z nowych elementów graficznych.

DLC do działania wymaga posiadania podstawowej wersji XCOM: Enemy Unknown. Dodatek integruje się z kampanią i każdy z trzech nowych poziomów aktywowany jest w innym stadium tego trybu. Oznacza to, że nie jest możliwe rozegranie wszystkich nowych misji pod rząd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Gry podobne do XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

Klasyfikacja PEGI XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe XCOM: Enemy Unknown - Slingshot

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GT lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe
XCOM: Enemy Unknown być może doczeka się wsparcia dla modów
XCOM: Enemy Unknown być może doczeka się wsparcia dla modów

wiadomość4 września 2013

Studio Firaxis Games nie wyklucza możliwości stworzenia porządnych narzędzi modderskich dla XCOM: Enemy Unknown. Zanim to jednak nastąpi, dodatek Enemy Within uprości nieco modyfikację zasad gry, dzięki umieszczeniu najważniejszych wartości w łatwo dostępnych plikach .ini.

Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

Premiera dodatku Slingshot do gry XCOM: Enemy Unknown
Premiera dodatku Slingshot do gry XCOM: Enemy Unknown

wiadomość4 grudnia 2012

XCOM: Enemy Unknown doczekał się pierwszego dużego dodatku DLC o podtytule Slingshot. Rozszerza on podstawkę o nowego bohatera i trzy długie misje. Niestety ma on też pewną wadę – aby zapoznać się z zawartością oferowaną przez Slingshot, konieczne jest ponowne przejście gry.

XCOM: Enemy Unknown - wysyp informacji o pierwszym dużym DLC
XCOM: Enemy Unknown - wysyp informacji o pierwszym dużym DLC

wiadomość1 grudnia 2012

Studio Firaxis zdradziło wreszcie konkrety odnośnie pierwszego dużego dodatku DLC do XCOM: Enemy Unknown. Przy okazji wypuszczono też zestaw screenów z rozszerzenia.

PC
X360
PS3