Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2012, 08:40

XCOM: Enemy Unknown - wysyp informacji o pierwszym dużym DLC

Studio Firaxis zdradziło wreszcie konkrety odnośnie pierwszego dużego dodatku DLC do XCOM: Enemy Unknown. Przy okazji wypuszczono też zestaw screenów z rozszerzenia.

W dodatku odwiedzimy Chiny. - XCOM: Enemy Unknown - wysyp informacji o pierwszym dużym DLC - wiadomość - 2012-12-01
W dodatku odwiedzimy Chiny.

Pod koniec października studio Firaxis zapowiedziało Slingshot Content Pack, czyli pierwsze duże DLC do turowej strategii XCOM: Enemy Unknown. Wtedy jednak ograniczono się jedynie do ogólników. Dopiero teraz twórcy wypuścili konkretne informacje o zawartości dodatku.

Rozszerzenie wprowadzi do gry bohatera imieniem Zhang, czyli członka chińskich triad, który opuści przestępczą organizację, aby dołączyć do XCOM. DLC zaoferuje trzy misje dla pojedynczego gracza. Zhang zadebiutuje w pierwszej z nich jako cywil, którego trzeba ewakuować z rejonów cmentarza atakowanego ze wszystkich stron przez siły obcych. W kolejnych misjach postać będzie już mogła dołączyć do naszego oddziału. Dodatek zintegruje się z kampanią i każdy z trzech nowych poziomów aktywowany zostanie w innym stadium tego trybu. Oznacza to, że nie będzie możliwe rozegranie wszystkich misji z Slingshot Content Pack pod rząd.

Pierwsza misja rozegra się na cmentarzu. - XCOM: Enemy Unknown - wysyp informacji o pierwszym dużym DLC - wiadomość - 2012-12-01
Pierwsza misja rozegra się na cmentarzu.

W drugim zadaniu zmierzymy się z hordami Thin Men'ów, którzy zakryją chińską stację kolejową chmurami toksycznego gazu. Natomiast w ostatniej z map wchodzących w skład dodatku przeprowadzimy atak na obcy statek i spróbujemy wyłączyć jego zasilanie. Nowe zadania zaoferują wysoki poziom trudności. W każdym z nich kosmici dysponować mają lepszym sprzętem i przewagą liczebną. Jednocześnie potencjalne nagrody uzyskane za skuteczne ukończenie tych zadań będą bardzo atrakcyjne i obejmą m.in. dostęp do technologii, które w regularnej kampanii odblokowywane są znacznie później. Autorzy spędzili masę czasu na odpowiednim zbalansowaniu dodatku, tak aby gracze byli skłonni podjąć ryzyko.

Mocną stroną Slingshot Content Pack ma być różnorodność lokacji. Przykładowo, statek obcych w ostatniej misji ma być gigantyczny i przemierzając jego wnętrze będziemy również widzieli chińskie miasto, nad którym przelatuje. Również w pozostałych dwóch misjach mapy zostaną zbudowane głównie z nowych elementów graficznych.

Slingshot Content Pack powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Dodatek zadebiutuje 4 grudnia w cenie 6,99 dolarów/560 punktów Microsoft. Warto na koniec dodać, że w planach jest również drugie duże rozszerzenie. Do tej pory nie ujawniono jednak żadnych informacji na jego temat.