Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2013, 09:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

XCOM: Enemy Within - 21 sierpnia zostanie zapowiedziany nowy projekt firmy 2K Games

Nazwa XCOM: Enemy Within pojawiła się w katalogu gier koreańskiej firmy przyznającej kategorie wiekowe. Dodatkowo pozycja znalazła się w bazie sklepu Steam. Firma 2K Games zapowiedziała jedynie, że oficjalne ogłoszenie nowego projektu nastąpi 21 sierpnia.

W bazie koreańskiej firmy przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawiła się nowa pozycja - XCOM: Enemy Within. Niestety obecnie wiemy jedynie, że jest to projekt na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC.

XCOM: Enemy Within to rozszerzenie czy nowa odsłona gry? - XCOM: Enemy Within - 21 sierpnia zostanie zapowiedziany nowy projekt firmy 2K Games - wiadomość - 2013-08-01
XCOM: Enemy Within to rozszerzenie czy nowa odsłona gry?

Wydaje się, że będzie to duże rozszerzenie do popularnej produkcji z zeszłego roku – XCOM: Enemy Unknown – gdyż na karcie tytułu w bazie SteamDB (witryna monitorująca całą zawartość sklepu Steam), również znajduje się ten tajemniczy projekt. Obecnie jest to jednak tylko gdybanie. Firma 2K Games, wydawca gry, skomentowała sprawę krótkim komunikatem:

„Ogłoszenie nastąpi 21 sierpnia. Obecnie nie mamy nic więcej do powiedzenia.”

O wszystkim przekonamy się więc za trzy tygodnie, warto jednak przypomnieć o zajawce zaprezentowanej na imprezie PAX East 2013. W marcu pisaliśmy, że:

„Główny projektant gry, czyli Jake Solomon, stwierdził, że nienazwany wciąż projekt jest na dosyć wczesnym etapie produkcji i sporo czasu upłynie, nim Firaxis będzie w stanie oficjalnie go zapowiedzieć.”

Czyżby w końcu nadszedł ten czas?

XCOM: Enemy Within - 21 sierpnia zostanie zapowiedziany nowy projekt firmy 2K Games - ilustracja #2XCOM: Enemy Unknown ukazało się w Polsce 12 października 2012 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC. Jest to wznowienie kultowej serii zapoczątkowanej w 1994 roku grą UFO: Enemy Unknown. Tytuł został świetnie przyjęty przez środowisko graczy i recenzentów. W naszym artykule również padło wiele ciepłych słów na temat produkcji studia Firaxis Games. Przy okazji warto wspomnieć, że w czerwcu bieżącego roku projekt trafił także na urządzenia mobilne.

XCOM: Enemy Within w bazie sklepu Steam. - XCOM: Enemy Within - 21 sierpnia zostanie zapowiedziany nowy projekt firmy 2K Games - wiadomość - 2013-08-01
XCOM: Enemy Within w bazie sklepu Steam.