Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2012, 14:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Borderlands 2, XCOM: Enemy Unknown, Ubisoft) 18/10/12

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier XCOM: Enemy Unknown oraz Borderlands 2, pozwie sądowym firmy Ubisoft, a także zwolnieniach w studiu LightBox Interactive. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Political Machine 2012

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Political Machine 2012. Dzieło studia Stardock Entertainment możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,97 euro (ok. 16 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

XCOM: Enemy Unknown

Jeden z użytkowników oficjalnego forum firmy 2K Games napisał, że na liście steamowych osiągnięć dostępnych do odblokowania w grze XCOM: Enemy Unknown odnalazł informacje na temat zawartości nieobecnej w pełnej wersji. Mowa o achievementach otrzymywanych za ukończenie takich misji jak Confounding Light, Deluge, Friend in Low Places, Gangplank, Portent, czy Furies. Sporo wskazuje na to, że te zadania zostaną wprowadzone w przyszłych dodatkach DLC do produkcji studia Firaxis Games.

Wieści ze świata (Borderlands 2, XCOM: Enemy Unknown, Ubisoft) 18/10/12 - ilustracja #1
Studio Firaxis Games najwyraźniej szykuje nowe misje dla fanów gry

Ubisoft

Firma Ubisoft pozwała do sądu zespół muzyczny Black Eyed Peas za nieudaną współpracę przy produkcji gry na urządzenia mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS. Tytuł miał zostać stworzony na mocy tego samego kontraktu, który obowiązywał przy dewelopingu gry The Black Eyed Peas Experience. Francuski wydawca twierdzi, że stracił 238 tysięcy dolarów na samym procesie produkcji. Z kolei jeśli wziąć pod uwagę szacowane zyski, firma ocenia straty na ok. milion dolarów.

LightBox Interactive

Dylan Jobe ze studia LightBox Interactive potwierdził serwisowi Game Informer, że z zespołu deweloperskiego odpowiedzialnego m.in. za grę StarHawk zostało zwolnionych 24 pracowników. Prezes LightBox Interactive wyjaśnił, że restrukturyzacja była potrzebna, bo zespół odchodzi od tworzenia typowo konsolowych gier na rzecz mniejszych produkcji dedykowanych platformom mobilnym. Nadchodzący projekt zmierza właśnie na urządzenia przenośne z systemem iOS. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na jego temat.

Borderlands 2

Jeden z użytkowników forum NeoGAF poinformował, że po ostatniej łatce do gry Borderlands 2 w wersji na PlayStation 3, lista Trofeów powiększyła się o trzy kolejne pucharki. Ich treść ma zapowiadać, że studio Gearbox Software szykuje najwyraźniej kolejny dodatek DLC, tym razem o nazwie Mr Torgue’s Campaign of Carnage. Deweloper do tej pory nie potwierdził tych spekulacji.

Wieści ze świata (Borderlands 2, XCOM: Enemy Unknown, Ubisoft) 18/10/12 - ilustracja #2
Na razie nie wiadomo, co nowego miałby wprowadzić ewentualny dodatek DLC

Nihilistic Software

Studio Nihilistic Software (PlayStation Move Heroes, Resistance: Burning Skies, Call of Duty: Black Ops Declassified) poinformowało, że kończy z tworzeniem pełnoprawnych, pudełkowych gier na rzecz mniejszych produkcji mobilnych lub rozprowadzanych drogą cyfrowej dystrybucji. Na szczęście nie odbije się to w negatywny sposób na postępach w dewelopingu gry Call of Duty: Black Ops Declassified na PlayStation Vita. Zespół deweloperski zapowiada, że przejście na nowy model biznesowy będzie się odbywać stopniowo aż do grudnia bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: