Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 10:29

autor: Sarge

Wymagania sprzętowe XCOM: Enemy Unknown. Gra nie działa na Windows XP

Za sprawą dodanej karty produktu w serwisie Steam poznaliśmy wymagania sprzętowe gry XCOM: Enemy Unknown. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że dzieło studia Firaxis Games będzie kolejną produkcją, która nie zadziała na komputerze z systemem operacyjnym Windows XP.

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam pojawiły się wymagania sprzętowe gry XCOM: Enemy Unknown. Przy okazji ujawniono listę bonusów dla osób, które zamówią ten tytuł przedpremierowo w popularnej usłudze firmy Valve.

Wymagania sprzętowe XCOM: Enemy Unknown. Gra nie działa na Windows XP - ilustracja #1
We wznowienie kultowej serii nie zagrają użytkownicy systemu Windows XP

Użytkowników Windows XP z pewnością zasmuci informacja, że XCOM: Enemy Unknown będzie kolejną grą, która nie zadziała na komputerze z tym systemem operacyjnym. Twórcy wymagają posiadania przynajmniej Windows Vista, a rekomendowany jest Windows 7. Ta wiadomość to kolejny sygnał od deweloperów, że gracze powinni jak najszybciej przenieść się na nowsze systemy.

Same wymagania sprzętowe zaskakują dość pozytywnie. Wynika z nich, że do komfortowej rozgrywki wcale nie będzie potrzebny najnowszy komputer. To dobra informacja dla posiadaczy nieco starszych pecetów, bo nawet kilkuletni sprzęt powinien sobie poradzić z XCOM: Enemy Unknown.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: dwurdzeniowy 2 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 2 GB
 3. Karta grafiki: GeForce 8600GT, Radeon HD 2600 XT lub lepsza
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Core 2 Duo 2,4 GHz / Athlon X2 2,7 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: seria GeForce 9000, seria Radeon HD 3000 lub lepsza
 4. Dysk twardy: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows 7
Wymagania sprzętowe XCOM: Enemy Unknown. Gra nie działa na Windows XP - ilustracja #2
Rozgrywka ma pozostać wierna starszym częściom cyklu

Osoby, które zakupią XCOM: Enemy Unknown przedpremierowo za pośrednictwem Steama, mogą liczyć na dodatkowe bonusy. To, jakie to będą prezenty, zależy od tego, ile osób złoży pre-ordera. Po przekroczeniu pierwszego progu zamówień widocznego na Steamie, nabywcy otrzymają klasycznego żołnierza XCOM, elementy usprawniające wojaka, a także wiele kolorów modyfikujących wygląd jego zbroi. Gdy pokonana zostanie kolejna granica, twórcy dodatkowo dołączą trzy ekskluzywne przedmioty dla fanów strzelaniny Team Fortress 2. Z kolei po przekroczeniu trzeciego progu osoby z preorderami otrzymają wszystkie powyższe bonusy oraz darmowy, cyfrowy egzemplarzy gry Sid Meier’s Civilization V.

XCOM: Enemy Unknown ukaże się 12 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Cenega w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych. Komputerowa edycja będzie różnić się od konsolowej m.in. bardziej rozbudowanym interfejsem, wykorzystującym walory myszki i klawiatury. Tworzeniem XCOM: Enemy Unknown zajmuje się studio Firaxis Games - gra powstaje równolegle ze strzelaniną XCOM autorstwa zespołu 2K Marin. Są to jednak dwie różne produkcje, których nie należy ze sobą mylić.

 1. XCOM: Enemy Unknown w serwisie Steam
 2. Zapowiedź – Testowaliśmy tryb multiplayer w grze XCOM: Enemy Unknown!
 3. Zapowiedź – XCOM: Enemy Unknown – graliśmy w nowe UFO od twórców Cywilizacji
 4. Zapowiedź – Stary wróg w nowych szatach – wrażenia z prezentacji gry XCOM: Enemy Unknown
 5. Zapowiedź – Nowe, stare, pozaziemskie, czyli XCOM: Enemy Unknown