Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 19:40

Hitman: Rozgrzeszenie – Agent 47 nie pracuje z Windows XP

Hitman: Rozgrzeszenie nie zadziała pod Windowsem XP. Brak kompatybilności gry z tym ponad dziesięcioletnim systemem operacyjnym potwierdził pracownik studia Nixxes Software, które tworzy konwersję na PC.

Hitman: Rozgrzeszenie – Agent 47 nie pracuje z Windows XP - ilustracja #1
W nowego Hitmana na Windowsie XP nie pogramy.

Studio Nixxes Software, odpowiedzialne za pecetowy port Hitman: Rozgrzeszenie, potwierdziło, że gra nie będzie kompatybilna z systemem Windows XP. Informację podano na forum firmy Eidos, gdzie dyskutowano na temat produkcji IO Interactive. Wskazówką odnośnie braku możliwości pogrania na tym odchodzącym do lamusa systemie było to, że nie działał na nim spin-off przedpremierowy Hitman: Wyzwanie Snajpera.

Sprawa możliwości pogrania w Rozgrzeszenie na XP została poruszona przez jednego z użytkowników wspomnianego forum. Pierwsze odpowiedzi, powołujące się na sklep Amazon, sugerowały, że gra odpali się pod tym systemem. Wykluczył to jednak przedstawiciel studia Nixxes, pisząc, że „Hitman: Rozgrzeszenie, podobnie jak Hitman: Wyzwanie Snajpera, nie zadziała na Windowsie XP”. Amazon podawał więc błędną informację.

Windows XP został wypuszczony ponad 10 lat temu i można powiedzieć, że odsłużył swoje. System ma wiele niewątpliwych zalet względem nowszych odsłon serii Microsoftu, ale jest też ograniczony, co coraz częściej podkreślają deweloperzy gier. Nie pogramy na nim w Call of Duty: Black Ops II lub Dishonored – to dwie głośne tegoroczne premiery. Z niedawnych tytułów, które nie wspierają platformy można wspomnieć o świetnym Sleeping Dogs.

Hitman: Rozgrzeszenie wyjdzie 20 listopada na PC i konsolach (Xbox 360 oraz PlayStation 3). Więcej informacji na temat gry znajdziecie w naszych zapowiedziach.

  1. Oficjalna strona Hitman: Rozgrzeszenie