Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2012, 13:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (XCOM: Enemy Unknown, Humble THQ Bundle) 11/12/12

Dziś piszemy m.in. o facebookowej aplikacji dla fanów XCOM: Enemy Unknown, nowej grze dodanej do zestawu Humble THQ Bundle, a także pierwszym projekcie polskiego studia The Astronauts. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Transcripted

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Transcripted. Dzieło studia Alkemi Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Humble THQ Bundle

Zestaw Humble THQ Bundle został wzbogacony o grę Warhammer 40,000: Dawn of War. Nową zawartość otrzymały osoby, które do tej pory zakupiły zestaw produkcji wydawanych przez firmę THQ. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a chcielibyście zdobyć pełny pakiet, musicie zapłacić kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji (obecnie 5,68 dolarów, czyli ok. 18 złotych). Humble THQ Bundle zakończy się 13 grudnia o godzinie 1:00 w nocy – do tej pory w ramach akcji zebrano ponad 4,5 miliona dolarów. Po szczegóły na jej temat odsyłamy do poprzedniej wiadomości.

XCOM: Enemy Unknown

Firma 2K Games uruchomiła facebookową aplikację dla posiadaczy gry XCOM: Enemy Unknown. Za sprawą XCOM: Enemy Unknown Memorial Wall możecie przeglądać listę poległych żołnierzy w produkcji studia Firaxis Games. Każdy gracz może dodać towarzyszy broni, którzy zginęli w jego kampanii. Aplikacja jest dostępna za darmo pod tym adresem (należy tylko zalogować się na Facebooku).

XCOM: Enemy Unknown Memorial Wall - Wieści ze świata (XCOM: Enemy Unknown, Humble THQ Bundle) 11/12/12 - wiadomość - 2012-12-11
XCOM: Enemy Unknown Memorial Wall

Steam

W zeszłym tygodniu kilka kart produktów w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zostało zaktualizowanych o wymagania sprzętowe dla komputerów z zainstalowanym systemem operacyjnym Linux. Jest to najlepszy dowód na to, że firma Valve cały czas pracuje nad zintegrowaniem Steama z Linuksem. Jedną z gier ze zaktualizowanymi wymaganiami sprzętowymi jest Serious Sam 3: BFE. Należy jednak zaznaczyć, że wymagania sprzętowe dla Linuksa mogą przeglądać tylko użytkownicy tego systemu operacyjnego.

The Astronauts

Wygląda na to, że na początku 2013 roku studio The Astronauts (założone niedawno przez Adriana Chmielarza i byłych pracowników People Can Fly) zaprezentuje swoją pierwszą grę. Adrian Chmielarz ogłosił to za pośrednictwem Twittera w typowo humorystyczny sposób: „Pokażemy trochę naszego pierwszego projektu w styczniu. Piszę w tej chwili newsa o teaserze ujawniającym pierwszy piksel”. Nie pozostaje nam nic innego, tylko czekać na pierwsze szczegóły.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: