Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2012, 16:48

autor: Olek

[UAKTUALNIENIE] XCOM: Enemy Unknown – opóźnienie konsolowego wydania gry w polskiej wersji językowej

W piątek na półkach polskich sklepów pojawi się XCOM: Enemy Unknown. Niestety, na razie gra dostępna będzie po polsku jedynie na pecetach. Firma Cenega Poland planuje wydanie dzieła studia Firaxis Games w polskiej wersji językowej na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w listopadzie.

[UAKTUALNIENIE] XCOM: Enemy Unknown – opóźnienie konsolowego wydania gry w polskiej wersji językowej - ilustracja #1
XCOM: Enemy Unknown na konsolach po polsku dopiero w przyszłym miesiącu.
XCOM: Enemy Unknown
  1. producent: Firaxis Games
  2. wydawca: 2K Games
  3. gatunek: strategia
  4. premiera na świecie: 9.10.2012 r.
  5. premiera w Polsce: 12.10.2012 r.
  6. platformy sprzętowe: PC, Xbox360, PlayStation 3

Trwa odliczanie do polskiej premiery XCOM: Enemy Unknown. Okazuje się, że użytkownicy konsol Xbox 360 i PlayStation 3 póki co będą musieli zadowolić się angielską wersją językową. Polskiego wydania na obu platformach gra doczeka się dopiero w przyszłym miesiącu. Rodzimy dystrybutor obiecuje za to, że będzie taniej, a cierpliwi gracze zamiast 229,99 zł zapłacą 179,99 zł.

O tym, że XCOM: Enemy Unknown doczeka się profesjonalnego spolszczenia, wiemy od dwóch miesięcy. Firma Cenega Poland obiecała nawet nabywcom gry możliwość wyboru pomiędzy rodzimym dubbingiem i polskimi napisami oraz oryginalną wersją językową. Niestety, najwyraźniej nie wszystko poszło po myśli dystrybutora, przynajmniej jeśli chodzi o konsolowe wydanie gry.

W dniu premiery na naszym rynku, w XCOM: Enemy Unknown po polsku można będzie zagrać tylko na pecetach. Niecierpliwi posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 mogą rzecz jasna zakupić grę w oryginalnej, angielskiej wersji językowej, ale nie powinni liczyć na późniejszą łatkę lokalizacyjną. Waszej ocenie pozostawiamy, czy o 50 zł niższa cena za polskie wydanie gry warta jest kilku tygodni czekania.

[UAKTUALNIENIE] XCOM: Enemy Unknown – opóźnienie konsolowego wydania gry w polskiej wersji językowej - ilustracja #2

UAKTUALNIENIE: Firma Cenega Poland wyjaśniła przyczyny opóźnienia wydania polskiej wersji językowej gry XCOM: Enemy Unknown na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W komunikacie przeczytać można:

„Ze względu na wydłużający się czas potrzebny na testy kompatybilności konsolowego trybu multiplayer między różnymi wersjami językowymi gry, firmy 2K oraz Cenega zostały zmuszone do przesunięcia daty premiery polskiej wersji językowej na Xbox 360 i PlayStation 3.

W dniu światowej premiery, 12 października, do polskich sklepów trafi angielska wersja językowa gry na konsole. Gracze, którzy będą chcieli zagrać w XCOM: Enemy Unknown, będą mogli nabyć grę w oryginalnej, angielskiej wersji językowej na Xbox 360 i PlayStation 3, w sugerowanej cenie 229,99 zł.

Firmy 2K i Cenega dokładają wszelkich starań aby polska wersja językowa XCOM: Enemy Unknown na konsole była dostępna dla graczy najszybciej jak to możliwe. Informacje dotyczące dokładnej daty premiery pojawią się w niedługim czasie. Dodatkowo informujemy, że dzięki bardzo dobrym relacjom między firmami 2K oraz Cenega wszyscy gracze, którzy zdecydują się poczekaćna polską konsolową wersję gry będą mogli zakupić ją o 50 zł taniej. Finalna cena sugerowana polskiej wersji gry na konsole będzie wynosić 179,99 zł zamiast 229,99zł.”

  1. Strzelając do E.T. – recenzja gry XCOM: Enemy Unknown
  2. Oficjalna strona internetowa gry XCOM: Enemy Unknown