Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2012, 11:42

autor: Hed

Gra XCOM: Enemy Unknown pokazana w interaktywnym zwiastunie

Studio Firaxis wypuściło interaktywny zwiastun XCOM: Enemy Unknown, który pokazuje przed jakimi wyborami staniemy w grze. Materiał jest niezłym uzupełnieniem opublikowanego niedawno dema.

Gra XCOM: Enemy Unknown pokazana w interaktywnym zwiastunie - ilustracja #1
XCOM: Enemy Unknown.

Firma 2K Games i studio Firaxis znalazły nowy sposób na to, jak pokazać grę XCOM: Enemy Unknown. Osoby, którym nie wystarczyło wypuszczone niedawno pecetowe demo, mogą sprawdzić interaktywny zwiastun. Film pozwala podjąć kilka decyzji i określić dalsze losy żołnierzy zmagających się z kosmitami. W ten sposób autorzy chcieli pokazać wybory, przed jakimi staniemy w finalnej grze.

Zwiastun umieszczony w serwisie YouTube to ciekawy sposób na zaprezentowanie złożoności gry. W paru miejscach możemy bowiem określić, jak mają rozwinąć się wydarzenia. Każdą decyzję komentuje narrator, wyjaśniający zalety i wady poszczególnych zagrań taktycznych. Oczywiście weterani XCOM raczej nie znajdą tu za wiele odkrywczych pomysłów, bo sami przeprowadzali podobne akcje dziesiątki razy w kultowych częściach serii.

XCOM: Enemy Unknown to nowe podejście do kultowej serii strategicznej opowiadającej o zmaganiach tytułowej organizacji militarnej z kosmitami. Za świeże spojrzenie na temat odpowiada studio Firaxis, kojarzone z marką Civilization. Wszystko wskazuje na to, że deweloper wie z czym ma do czynienia i da nam godnego następcę UFO. Polska premiera gry odbędzie się 12 października tego roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Graliśmy w XCOM: Enemy Unknown - to będzie godny następca UFO!