Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 10:45

autor: Sarge

Premiera gry XCOM: Enemy Unknown w Polsce

W Polsce oficjalnie zadebiutowała gra XCOM: Enemy Unknown. Długo oczekiwana przez fanów serii produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej na PC i po angielsku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Posiadacze konsol na zlokalizowane edycje muszą poczekać do listopada.

Dzisiaj na półkach polskich sklepów oficjalnie pojawiła się gra XCOM: Enemy Unknown. Dzieło studia Firaxis Games stanowi wznowienie kultowej serii zapoczątkowanej w 1994 roku przez UFO: Enemy Unknown.

W naszym kraju gra została wydana przez firmę Cenega w polskiej wersji językowej na PC oraz po angielsku na Xboksie 360 i PlayStation 3. Rodzimy dystrybutor pierwotnie planował wydać zlokalizowane edycje na wszystkich platformach sprzętowych już dzisiaj, ale z przyczyn technicznych ujawnionych przedwczoraj udało się to tylko na PC. Posiadacze konsol na razie mogą kupić grę tylko po angielsku, a na polską wersję muszą poczekać do listopada.

Cena sugerowana edycji pecetowej została ustalona na poziomie 139,99 złotych, podczas gdy w przypadku konsol wynosi 229,99 złotych. W wielu sklepach grę znajdziecie odpowiednio taniej – najciekawsze oferty znajdziecie w naszej encyklopedii. W ramach rekompensaty za opóźnienie polskiej wersji gry na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, w momencie listopadowej premiery zlokalizowanych egzemplarzy sugerowana cena będzie wynosić 179,99 złotych, czyli o 50 złotych taniej niż obecnie.

Wszystko wskazuje na to, że studio Firaxis Games spełniło oczekiwania fanów i dostarczyło wysokiej jakości produkt. Według danych serwisu GameRankings, średnia ocen gry w najbardziej popularnych serwisach branżowych waha się w granicach 86-89%. Serwis gry-online.pl podziela pochlebne opinie, wystawiając w recenzji wysoką notę 9.0 w skali dziesięciostopniowej. Grę możecie również sprawdzić w akcji w filmach przygotowanych przez redaktorów serwisu tvgry.pl.

Dzień przed oficjalną premierą w Europie, posiadacze pecetowej wersji XCOM: Enemy Unknown doczekali się łatki usprawniającej kilka elementów. Poprawiono w niej optymalizację oraz wyeliminowano błędy w samej rozgrywce. Pełną listę wszystkich zmian wprowadzonych w patchu znajdziecie na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy 2K Games.

XCOM: Enemy Unknown to nowa odsłona znanej serii strategicznej, której pierwowzór zadebiutował na rynku w 1994 roku. Najnowsza produkcja została stworzona przez studio Firaxis Games, odpowiedzialne wcześniej za cykl Civilization. Rozgrywka toczona jest na dwóch płaszczyznach – warstwa strategiczna rozgrywa się w czasie rzeczywistym, podczas gdy starcia z Obcymi odbywają się w systemie turowym.