Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 10:30

autor: Hed

L.A. Noire i Red Dead Redemption w nowym zestawie gier Rockstara [news zaktualizowany]

W sieci pojawiły się niepotwierdzone informacje o Rockstar Games Collection, pierwszej kompilacji gier doskonale znanego studia. W jej skład mają wejść między innymi Red Dead Redemption oraz L.A. Noire.

Aktualizacja: Firma Rockstar Games zapowiedziała oficjalnie Rockstar Games Collection Edition One, czyli zestaw swoich czterech gier: Red Dead Redemption, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, L.A. Noire oraz Midnight Club: Los Angeles Complete Edition. Kompilacja trafi do sprzedaży 6 listopada w Ameryce i będzie kosztowała 59,99 dolarów. Cena i data premiery w Europie nie zostały jeszcze podane.

L.A. Noire i Red Dead Redemption w nowym zestawie gier Rockstara [news zaktualizowany] - ilustracja #1
L.A. Noire w pierwszym pakiecie z grami Rockstara.

Kilka sklepów internetowych dodało do swojej oferty kolekcję z grami studia Rockstar, która nie została jeszcze zapowiedziana przez firmę Take-Two Interactive. Z obrazków prezentujących zestaw wynika, że w jego skład wejdą: Red Dead Redemption, Midnight Club: Los Angeles Complete Edition, L.A. Noire oraz Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City. Nazwa produktu, Collection Edition 1, nie pozostawia złudzeń, że w przygotowaniu są kolejne kompilacje.

Zestaw z grami Rockstara jest obecnie dostępny w sklepach CD Universe oraz Buy.com w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Wcześniej informacja o nim, wraz z poniższą grafiką, pojawiła się na forum NeoGAF. Znamy możliwą cenę i datę premiery kolekcji. Powinna ona trafić do sprzedaży w USA 13 listopada w sugerowanej cenie 59,99 dolara (to standardowa kwota, jaką trzeba wydać na nową grę). Domyślamy się, że w Europie pakiet zostanie wydany 3 dni później.

Tytuły wchodzące w skład tego niepotwierdzonego jeszcze wydania zebrały wysokie oceny i cieszyły się sporą popularnością. Najnowszym z nich jest detektywistyczny L.A. Noire, stworzony we współpracy z Team Bondi. Część z gier można kupić stosunkowo tanio, za inne wciąż trzeba zapłacić niemało (mówimy o wersjach konsolowych). Kolekcja wydaje się więc ciekawą propozycją dla osób, które nie miały okazji sprawdzić dorobku Rockstara z tej generacji sprzętowej.

Nazwa powyższej kolekcji sugeruje, że dostaniemy jeszcze jedno wydanie tego typu. Jakie gry mogłyby znaleźć się w drugim pakiecie? Na współczesnych konsolach Rockstar wydał Table Tennis, Bully: Scholarship Edition, Grand Theft Auto IV, czy chociażby Red Dead Redemption: Undead Nightmare. Najnowszą grą studia jest Max Payne 3, ale od jej premiery minęło niewiele czasu.

  1. Oficjalna strona firmy Rockstar
  2. Kolekcja Rockstara na forum NeoGAF