Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2012, 11:52

autor: Adrian Werner

XCOM: Enemy Unknown - filmiki pokazujące interfejs PC i tryb multiplayer

W sieci pojawiły się dwa nowe, kilkudziesięciominutowe filmiki z XCOM: Enemy Unknown. Pierwszy z nich pokazuje specjalny interfejs przygotowany dla wersji pecetowej, a drugi stanowi zapis rozgrywki z trybu multiplayer.

XCOM: Enemy Unknown - filmiki pokazujące interfejs PC i tryb multiplayer - ilustracja #1
Obcy przybędą już wkrótce.

Do premiery XCOM: Enemy Unknown pozostało już raptem kilka tygodni. Nie dziwi zatem duża liczba wypuszczanych ostatnio materiałów graficznych. Najnowszymi jest para filmików, która pozwala zapoznać się z interfejsem wersji pecetowej oraz zobaczyć w akcji tryb multiplayer.

Interfejs wersji pecetowej

UFO: Enemy Unknown to jeden z największych klasyków wśród gier pecetowych i choć najnowsza odsłona serii powstaje z myślą o wielu platformach, to Firaxis nie szczędzi wysiłków, aby wersja komputerowa była czymś więcej niż prostą konwersją z konsol.

Edycja pecetowa otrzyma własny unikalny interfejs użytkownika, przystosowany do obsługi za pomocą myszki i klawiatury. Poza innymi ekranami menu pojawi się m.in. innymi możliwość przybliżania i oddalania kamery podczas walki (na konsolach obraz będzie zablokowany). Do naszej dyspozycji oddana zostanie również opcja rysowania siatki na polu walki, dzięki której sprawdzimy wpływ terenu na poruszanie się jednostek.

Warto też dodać, że autorzy udostępnią potężne narzędzia moderskie. Dzięki temu posiadacze wersji pecetowej mogą liczyć na masę ciekawych fanowskich projektów.

Tryb multiplayer

Drugi filmik pokazuje w akcji tryb multiplayer. Nie tylko znacząco wydłuży on żywotność gry, ale pozwoli również na to, czego fani domagali się od czasów pierwszej części, czyli na objęcie dowództwa nad oddziałami kosmitów.

Rozgrywki multiplayer będą miały postać tradycyjnego deatchmatcha, w którym zmierzą się oddziały dwóch graczy. Każda strona wybierze swoją drużynę, kupując jej członków za przydzieloną pulę punktów. Co ciekawe, w XCOM: Enemy Unknown ramię w ramię mogą walczyć ludzie i kosmici. Nie ma to oczywiście żadnego sensu pod względem fabularnym, ale swoboda w komponowaniu drużyny na pewno urozmaici zabawę.

Zainteresowanym dowiedzeniem się więcej na temat rozgrywek multiplayer w XCOM: Enemy Unknown polecamy zapoznanie się z naszą zapowiedzią trybu wieloosobowego:

  1. Testowaliśmy tryb multiplayer w grze XCOM: Enemy Unknown!

XCOM: Enemy Unknown ukaże się w Europie 12 października na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Otrzyma pełną polską wersję językową i będzie współpracować z platformą cyfrową Steam.