Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 11:53

autor: Aver

XCOM: Enemy Unknown – zobacz godzinny film z rozgrywki

Twórcy gry XCOM: Enemy Unknown zaprezentowali w serwisie Twitch.tv ponad godzinny fragment rozgrywki w produkcję studia Firaxis Games. Film ukazuje dwie misje oraz panel zarządzania bazą i elementy interfejsu.

Twórcy gry XCOM: Enemy Unknown, strategii turowej osadzonej w realiach kultowej serii o walce z najeźdźcami z kosmosu, zaprezentowali w serwisie Twitch.tv ponad godzinny fragment z rozgrywki w nadchodzącą produkcję studia Firaxis Games.

Udostępniony film z gry (właściwy przekaz zaczyna się od czwartej minuty) ukazuje dwie misje – w Republice Południowej Afryki i Chinach – oraz obszerne fragmenty z panelu zarządzania drużyną i bazą, a także elementy interfejsu. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć jak współgrają ze sobą poszczególne części składowe nadchodzącej produkcji studia założonego przez Sida Meiera.

Gameplay ukazuje wiele elementów, o których wspominaliśmy w wiadomościach dotyczących gry na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy – permanentną śmierć żołnierzy, obecność cywili, różnorodność klas i wrogów, umiejętności członków drużyny, a nawet elementy wersji na PC, jak sterowanie i obsługa kamery.

XCOM: Enemy Unknown – zobacz godzinny film z rozgrywki - ilustracja #1
XCOM: Enemy Unknown

Rozgrywka okraszona jest dynamiczną muzyką i komentarzem twórców, którzy wspomnieli na przykład o najwyższym poziomie trudności – „Iron Man”. Nie będzie w nim możliwe ponowne rozegranie ukończonych misji. Ponadto zapowiedzieli specjalne wydanie XCOM: Enemy Unknown na komputery stacjonarne, które będzie zawierać plakat z planem bazy, naszywkę „Vigilo/Confido”, album z grafikami oraz specjalne bonusy w wersji cyfrowej.

XCOM: Enemy Unknown ukaże się w Europie 12 października na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Otrzyma pełną polską wersję językową i będzie współpracować z platformą cyfrową Steam.