Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2012, 09:39

autor: Adrian Werner

5 mln Borderlands 2 w sklepach i kolejne DLC do XCOM: Enemy Uknown - Raport finansowy 2K Games

Firma 2K Games opublikowała własny raport finansowy. Znalazła się w nim informacja o doskonałych wynikach gier Borderlands 2 i NBA 2K12. Zapowiedziano też, że XCOM: Enemy Unknown otrzyma w przyszłym roku kolejne dodatki DLC.

Borderlands 2 okazało się sporym przebojem. - 2012-11-02
Borderlands 2 okazało się sporym przebojem.
Raport finansowy 2K Games:
  • 273 mln dolarów przychodu;
  • 12,4 mln dolarów strat;
  • 5 mln egzemplarzy Borderlands 2 w sklepach;
  • XCOM: Enemy Unknown otrzyma w przyszłym roku kolejne dodatki DLC.

2K Games jest kolejną firmą, która opublikowała raport finansowy za ostatnie miesiące. W okresie od początku lipca do końca września wydawca wypracował 273 mln dolarów przychodu, czyli znacznie więcej niż 107 mln uzyskane w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Niestety, mimo to zanotowano straty w wysokości 12,4 mln dolarów, podczas gdy w zeszłym roku firma mogła się pochwalić 47 mln zysku.

Wydawca ma jednak powody do zadowolenia, gdyż jego wyniki i tak były wyraźnie lepsze niż się tego spodziewano. Spora w tym zasługa wielkiego sukcesu Borderlands 2. 2K poinformowało, że na półki sklepowe trafiło już pięć milionów egzemplarzy tej gry. Firma z optymizmem patrzy też w przyszłość. Pierwsze dane o sprzedaży NBA 2K13 są bardzo pozytywne i pokazują, że najnowsza odsłona serii rozchodzi się o 49% szybciej niż edycja zeszłoroczna. Obiecująco prezentują się również plany wydawnicze. W lutym na rynek trafi BioShock Infinite, a na wiosnę możemy spodziewać się premiery Grand Theft Auto V. Oczekiwania wobec tych tytułów są ogromne, zwłaszcza w stosunku do nowego projektu studia Rockstar, który bez wątpienia stanie się jednym z największych przebojów 2013 r.

Zapowiedziane już Slingshot Content Pack jest jedynie początkiem długiej serii DLC do XCOM: Enemy Unknown. - 2012-11-02
Zapowiedziane już Slingshot Content Pack jest jedynie początkiem długiej serii DLC do XCOM: Enemy Unknown.

2K Games miało też dobre wieści dla fanów XCOM: Enemy Unknown. Przedstawiciel firmy stwierdził, że gra okazała się sporym sukcesem, zarówno pod względem jakościowym, jak i wyników sprzedaży, choć nie podano niestety konkretnych liczb. Popularność produkcji spowodowała, że zdecydowano się na jej długotrwałe wspieranie materiałami DLC. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o dwóch fabularnych dodatkach zaplanowanych na ten rok. Na nich się jednak nie skończy i wydawca zapowiedział, że w przyszłym roku ukażą się kolejne rozszerzenia.

Wspieranie gier na długo po ich premierach jest dla 2K Games bardzo opłacalne. W raporcie finansowym znalazła się bowiem wzmianka, że spora część najnowszych przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży starszych tytułów, takich jak Grand Theft Auto IV, Red Dead Redemption oraz serii Sid Meier’s Civilization.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.