Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2012, 10:27

autor: Adrian Werner

W DLC Crusader Kings II: Sunset Invasion Europę czeka inwazja Azteków

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Crusader Kings II: Sunset Invasion, czyli nowe DLC do jednej z najlepszych strategii tego roku. Dodatek opowie o inwazji Azteków na średniowieczną Europę.

Inwazja Azteków na Europę rozpocznie się 15 listopada tego roku. - 2012-11-01
Inwazja Azteków na Europę rozpocznie się 15 listopada tego roku.

Crusader Kings II okazało się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku. Co prawda, przed premierą można było się spodziewać, że będzie to dobra gra, ale jej ostateczna jakość oraz będąca skutkiem tego popularność okazały się sporym zaskoczeniem. Nic zatem dziwnego, że firma Paradox Interactive kuje żelazo póki gorące i wspiera tę produkcję kolejnymi DLC. Wydawca właśnie zapowiedział nowy dodatek, który pójdzie w wyjątkowo ciekawym kierunku historii alternatywnej.

  1. Crusader Kings II – strona oficjalna

Rozszerzenie zatytułowane zostało Crusader Kings II: Sunset Invasion i opowie o inwazji imperium Azteków na Europę w XIII wieku. Żadni krwi najeźdźcy przybędą na nasz kontynent z zamiarem podboju średniowiecznych państw i odnalezienia potężnego zasobu nowych ciał do składania ich bóstwom w ofierze.

W DLC Crusader Kings II: Sunset Invasion Europę czeka inwazja Azteków - ilustracja #2

Dodatek w naturalny sposób zintegruje się z podstawową wersją gry i jego zawartość zostanie aktywowana w późniejszych stadiach standardowej kampanii. Rozszerzenie wprowadzi nowe jednostki oraz portrety. Odtworzone też zostaną unikalne aspekty kultury i religii Azteków. Wśród nich znajdą się oczywiście brutalne rytuały. Na podbitych przez najeźdźców terytoriach nikt nie będzie bezpieczny i wiele postaci zostanie złożona w ofierze mrocznym bogom. Co gorsza, wraz z Aztekami przybędzie do Europy nowa plaga, z którą europejscy lekarze nie będą sobie w stanie łatwo poradzić.

Dla Paradox Interactive jest to pierwszy przypadek porzucenia realizmu historycznego w produkowanych przez studio dużych grach strategicznych. Pomysł jest jednak nie tylko zwariowany, ale również wyjątkowo ciekawy i powinien stanowić świetne urozmaicenie dla fanów Crusader Kings II. Ponadto zrealizowanie go w formie DLC powoduje, że osoby preferujące pełen realizm będą mogły go ominąć.

Crusader Kings II: Sunset Invasion będzie wymagał posiadania podstawowej wersji gry. Dodatek trafi do sprzedaży już 15 listopada i sprzedawany będzie w dystrybucji elektronicznej.

W DLC Crusader Kings II: Sunset Invasion Europę czeka inwazja Azteków - ilustracja #3 Sunset Invasion to trzecie duże DLC do Crusader Kings II. W czerwcu do sprzedaży trafił dodatek Sword of Islam, który pozwalał graczom na wcielenie się we władcę jednego z muzułmańskich imperiów w trakcie Krucjat. Natomiast dwa tygodnie temu wydano koncentruje się Cesarstwie Bizantyjskim rozszerzenie Legacy of Rome.

Poza tymi dwoma obszernymi DLC, Paradox Interactive wypuścił również szereg mikro-dodatków, wprowadzających do gry m.in. nowe utwory muzyczne i nacje.

W DLC Crusader Kings II: Sunset Invasion Europę czeka inwazja Azteków - ilustracja #4
W DLC Crusader Kings II: Sunset Invasion Europę czeka inwazja Azteków - ilustracja #5
W DLC Crusader Kings II: Sunset Invasion Europę czeka inwazja Azteków - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.