Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Sword of Islam (PC)
OkładkaCrusader Kings II: Sword of Islam (PC)

Crusader Kings II: Sword of Islam PC

Pierwsze rozszerzenie do gry strategicznej Crusader Kings II: Mroczne Wieki od studia Paradox Interactive. Dodatek, podobnie jak wersja podstawowa, zawiera liczne mechanizmy będące adaptacją tych znanych z serii Europa Universalis.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | strategiczne wojenne

Crusader Kings II: Sword of Islam Premiera PC

26czerwca2012

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Crusader Kings II: Sword of Islam autorstwa zespołu Paradox Interactive jest pierwszym rozszerzeniem do strategii Crusader Kings II: Mroczne Wieki. Dodatek, podobnie jak wersja podstawowa, zawiera liczne mechanizmy będące adaptacją tych znanych z serii Europa Universalis.

Crusader Kings II: Sword of Islam pozwala graczom objąć przywództwo nad narodami muzułmańskimi i poprowadzić je do zwycięstwa w czasach Wypraw Krzyżowych. Rozszerzenie wprowadza do gry wiele ciekawych elementów. Możliwość wcielenia się w jednego z muzułmańskich władców, którzy stali na czele imperium Ottopańskiego oraz Mameluków, przynosi ze sobą zupełnie nowe rozwiązania graficzne (w obrębie m.in. interfejsu), a także zmiany w mechanice rozgrywki pozwalające lepiej odzwierciedlać dowodzenie muzułmanami. Mowa tutaj m.in. o obowiązujących prawach, sposobie zawierania małżeństw (możliwość poligamii), sojuszy, nadawania tytułów, czy dziedziczenia władzy.

Rozbudowana została również mapa gry (nowe obszary, aż do państwa Mali), a także wprowadzono ponad 100 wydarzeń, które urozmaicają rozgrywkę, w tym m.in. problemy z Haremem, napięcia pomiędzy frakcjami Shia i Sunni, czy organizowanie pielgrzymki do Mekki (tzw. Hadj).

Ostatnia modyfikacja 24 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Sword of Islam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crusader Kings II: Sword of Islam Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7