Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 10:35

autor: Aver

Firma Paradox Interactive zapowiedziała dodatek DLC Sword of Islam do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Szwedzkie studio Paradox Interactive zapowiedziało nowe rozszerzenie do gry strategicznej osadzonej w realiach wypraw krzyżowych, skupiające się na muzułmańskiej stronie konfliktu. Wraz z dodatkiem zostanie wydana obszerna łatka usprawniająca wiele elementów rozgrywki.

W czerwcu fani gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki będą mogli pójść w ślady Saladyna i zbudować potężne muzułmańskie imperium na Bliskim Wschodzie. Wszystko za sprawą nowego DLC do gry szwedzkiego studia Paradox Interactive – Crusader Kings II: Sword of Islam.

Rozszerzenie wprowadza do gry wiele ciekawych elementów. Możliwość wcielenia się w muzułmańskiego księcia przyniesie ze sobą zupełnie nowe rozwiązania graficzne, a także zmiany w mechanice rozgrywki, zwłaszcza gdy chodzi o obowiązujące w księstwie prawa, sposób zawierania małżeństw, sojuszy, nadawanie tytułów itp. Rozbudowana zostanie mapa gry. Jako przedstawiciel bliskowschodniego państwa będziemy mogli rozpocząć przygodę z Mieczem Islamu w Mali.

Do DLC dołączona będzie łatka 1.06, która usprawni wiele elementów rozgrywki, m.in. wzbogaci fabułę gry, jeszcze bardziej zróżnicuje walkę oraz konflikty dyplomatyczne i militarne.

Premiera dodatku DLC na PC i Mac planowana jest na czerwiec. Jego cena wyniesie 9,99 dolarów (ok. 34 złotych).