Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: Legacy of Rome (PC)
OkładkaCrusader Kings II: Legacy of Rome (PC)

Crusader Kings II: Legacy of Rome PC

Drugie rozszerzenie do Crusader Kings II: Mroczne Wieki, udanej strategii z 2012 roku od firmy Paradox Interactive. Zgodnie z nazwą, Crusader Kings II: Legacy of Rome koncentruje się na spuściźnie pozostawionej przez Imperium Rzymskie.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | strategiczne wojenne

Crusader Kings II: Legacy of Rome Premiera PC

16października2012

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crusader Kings II: Legacy of Rome

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Europa Universalis: Rzym

Sengoku

Crusader Kings II: Legacy of Rome to drugie (po Sword of Islam) rozszerzenie do Crusader Kings II, czyli jednej z najciekawszych strategii 2012 roku. Zgodnie z nazwą, projekt koncentruje się na spuściźnie pozostawionej przez Imperium Rzymskie, a konkretnie na Cesarstwie Bizantyjskim. Całość ponownie opracowało wewnętrze studio Paradox Interactive. Dodatek do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Rozszerzenie pozwala wcielić się we władcę Cesarstwa Bizantyjskiego lub jego części. Autorzy przygotowali pełne szczegółów mapy, które zapełnili postaciami o własnych osobowościach. Gracze pragnący sprawdzić swoje siły w tym pełnym spisków i zdrad miejscu muszą zmierzyć się m.in. z chaosem wywołanym przez niezadowolonych wasali, którzy podzieleni zostali na wiele różnych frakcji. Są jednak w stanie zapomnieć o dzielących ich różnicach, jeśli tylko nadarzy się dobra okazja do buntu i odsunięcia nas od władzy. Poradzenie sobie z takim zagrożeniem jest znacznie trudniejsze niż tłumienie rebelii znanych z podstawowej wersji gry. Wasale są sprytni, a ich połączone siły stanowią prawdziwe wyzwanie. Nowy system frakcji nie przysporzy nam jednak tylko kłopotów. Sprytni gracze wykorzystają go do własnych celów. Dołączenie do frakcji zapewnia bowiem masę dodatkowych środków pomocnych przy uprawianiu polityki i ułatwia zniszczenie rywali.

Spore zmiany zaszły też w sferze militarnej. Znacznie zwiększona została rola dowódców. Przed mianowaniem generała trzeba się solidnie zastanowić, gdyż cechy i umiejętności postaci w istotny sposób wpływają na przebieg bitew. Przy okazji lista dostępnych cech dowódców uległa znaczącemu wydłużeniu. Ponadto uproszczony został system mobilizacji wojsk i siły gromadzić możemy teraz za pośrednictwem głównych wasali, bez zaprzątania sobie głowy opiniami podległych im niższych wasali. Co więcej, pojawia się opcja posiadania stałych armii zaciężnych. O ich rozmiarach decyduje poziom technologiczny i zasobność skarbca gracza.

Spore zmiany zaszły też w religii. Królestwa prawosławne mogą mianować własnych patriarchów, co uniezależnia je od wpływów Konstantynopola. Wprowadzono ponadto rozbudowany system rozwoju władcy, w którego wcielają się gracze. Dzięki temu może on nabywać nowe cechy i umiejętności. Rozgrywkę dodatkowo wzbogaca nowy zestaw decyzji i wydarzeń, opracowanych specjalnie z myślą o Bizancjum.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: Legacy of Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crusader Kings II: Legacy of Rome Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7