Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2012, 10:50

autor: Sarge

Nowe fragmenty rozgrywki z komentarzem twórców gry XCOM: Enemy Unknown

W sieci pojawił się film prezentujący niepublikowane wcześniej fragmenty rozgrywki z gry XCOM: Enemy Unknown. Materiał zawiera również kilka informacji od czołowego artysty i producenta tego tytułu.

Max Scoville z serwisu Destructoid przeprowadził wywiad z twórcami gry XCOM: Enemy Unknown. Pełny zapis rozmowy znajdziecie w tej wiadomości, a materiał został wzbogacony niepokazywanymi wcześniej fragmentami rozgrywki.

Greg Foertsch oraz Garth DeAngelis (odpowiednio czołowy artysta i producent omawianego tytułu) opowiedzieli o kilku aspektach rozgrywki, podsumowując doniesienia, jakie otrzymywaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Możemy więc posłuchać trochę na temat systemu taktycznego, stylu graficznego, klas postaci, czy wykorzystania latających wehikułów w poszczególnych misjach.

W czasie niecałych sześciu minut trwania filmu możecie przyjrzeć się m.in. sekcjom omawianym na początku roku przez serwis Game Informer. Nie zabrakło także nieprezentowanych wcześniej fragmentów rozgrywki, czy szczątkowego ujawnienia systemu tworzenia postaci. Materiał pokazuje również główną bazę, w której będziemy przebywać między misjami. Została ona ukazana w klasycznym widoku z boku, pozwalającym zobaczyć przekrój każdego pomieszczenia.

XCOM: Enemy Unknown ukaże się jesienią bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Komputerowa edycja będzie różnić się od konsolowej m.in. bardziej rozbudowanym interfejsem, wykorzystującym walory myszki i klawiatury. Tworzeniem XCOM: Enemy Unknown zajmuje się studio Firaxis Games - gra powstaje równolegle ze strzelaniną XCOM autorstwa zespołu 2K Marin. Są to jednak dwie różne produkcje, których nie należy ze sobą mylić.

Nowe fragmenty rozgrywki z komentarzem twórców gry XCOM: Enemy Unknown - ilustracja #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.