Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 stycznia 2008, 16:44

autor: Metatron

Wii bije rekordy sprzedaży na Amazonie

Jak poinformowała największa internetowa sieć handlowa Amazon, poprzedni rok był rekordowy, jeżeli chodzi o sprzedaż konsoli Wii. Według informacji udostępnionych przez firmę, w momentach, kiedy Wii było dostępne w magazynie, każda kolejna konsola znajdowała nabywcę średnio co 17 sekund (!).

Wśród Amerykanów szał na konsolę Wii nie przeminął. Świadczyć o tym mogą statystyki sprzedaży i fakt, że urządzenie nie mogło zagrzać zbyt długo miejsca na sklepowych półkach, bo każda dostarczona przez producenta partia rozchodziła się w błyskawicznym tempie. Nie inaczej było w przypadku sprzedaży online. Jak poinformowała największa internetowa sieć handlowa Amazon, poprzedni rok był rekordowy, jeżeli chodzi o sprzedaż konsoli Wii.

Według informacji udostępnionych przez firmę, w momentach, kiedy Wii było dostępne w magazynie, każda kolejna konsola znajdowała nabywcę średnio co 17 sekund (!).

W tym momencie warto zwrócić uwagę na fakt dostępności Wii. W rzeczywistości bowiem w trakcie roku bardzo rzadko zdarzało się, że konsola była dostępna w amerykańskich sklepach. Działo się tak po części z powodu ogromnego popytu (wszystkie wystawione na sprzedaż egzemplarze bardzo szybko znajdowały nabywców), a po części z powodu kłopotów producenta z dostarczeniem na rynek odpowiedniej liczby konsol (niektórzy przewidują nawet, że problemy z dostępnością Wii nie znikną przed kwietniem bieżącego roku).

Warto dodać, że świątecznymi bestsellerami ubiegłego roku na Amazonie były oprócz Wii gry Super Mario Galaxy i Call of Duty 4: Modern Warfare.