Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 września 2006, 10:09

Europejska premiera PS3 przesunięta na marzec 2007 roku!

Jakby to powiedział mój zabawny kolega z liceum – „no to klops”. To krótkie stwierdzenie opisuje chyba w najlepszy sposób sytuację, która nastała wraz z rozpoczęciem się dzisiejszego dnia. Europejska (i nie tylko) premiera PLAYSTATION 3 została… opóźniona. Nowym termin jest marzec 2007 roku.

Jakby to powiedział mój zabawny kolega z liceum – „no to klops”. To krótkie stwierdzenie opisuje chyba w najlepszy sposób sytuację, która nastała wraz z nastaniem dzisiejszego dnia. Europejska (i nie tylko) premiera PLAYSTATION 3 została… opóźniona. Nowym terminem jest marzec 2007 roku.

Z oficjalnego oświadczenia Sony of Europe dowiadujemy się, że głównym powodem takiego obrotu sprawy jest problem z masową produkcją niektórych komponentów PS3, m.in. niebieskich diod, będących jedną z głównych części napędów Blu-ray.

W związku z tym mieszkańcy takich terenów, jak Europa, Afryka, Australia, Rosja oraz Bliski Wschód nie znajdą konsoli w sklepach w roku 2006. Póki co nie przedstawiono informacji dotyczącej rynków amerykańskiego oraz japońskiego. Premiera w tamtejszych krajach powinna się więc odbyć zgodnie z planem odpowiednio 17 oraz 11 listopada. Sony w dalszym ciągu trzyma się również planu sprzedaży na poziomie 6 milionów egzemplarzy PS3 do końca obecnie trwającego roku fiskalnego (do 31 marca 2007 roku).

Wygląda więc na to, że Polak chcący zakupić konsolę PLAYSTATION 3 będzie się musiał liczyć z importem zza oceanu. Jeśli oczywiście Sony of America nie zdecyduje się na podobny krok, co europejski oddział producenta m.in. sprzętu RTV.

Ray Maguire z Sony Computer Entretainment UK określił powyższa wiadomość mianem „gigantycznego rozczarowania”. Dodał również, że pracownicy Sony postarają się, aby marcowa premiera PS3 była najlepszą w historii firmy. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.