Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 czerwca 2008, 14:08

autor: Von Zay

Czy klasyki z PS2 będzie można uruchomić na PS3 z 40GB dyskiem?

Ciąg dalszy plotek towarzyszących aktualizacjom firmware dla PlayStation 3. Niedawno informowaliśmy o możliwości zamieszczenia w niej systemu pucharów (xboksowe osiągnięcia) oraz dostępu do XMB z poziomu gier – co rzekomo nadejść ma wraz z czerwcową łatką, natomiast dzisiaj na światło dzienne wyszła sprawa wstecznej kompatybilności modelu zaopatrzonego w 40GB dysk – to jednak w październiku.

Ciąg dalszy plotek towarzyszących aktualizacjom firmware dla PlayStation 3. Niedawno informowaliśmy o możliwości zamieszczenia w niej systemu pucharów (xboksowe osiągnięcia) oraz dostępu do XMB z poziomu gier – co rzekomo nadejść ma wraz z czerwcową łatką, natomiast dzisiaj na światło dzienne wyszła sprawa wstecznej kompatybilności modelu zaopatrzonego w 40GB dysk – związana jednak z poprawką październikową.

Źródłem poruszenia jest niemiecki serwis inPlaystation. Jego redaktorom udało się wyciągnąć od jednego z importerów PlayStation informacje, wedle których Sony planuje umożliwić posiadaczom PlayStation 3 zaopatrzonych w dysk 40GB możliwość grania w gry z PlayStation 2. Wszystko na drodze emulacji programowej.

Czy klasyki z PS2 będzie można uruchomić na PS3 z 40GB dyskiem? - ilustracja #1

Decyzją bowiem firmy omawiany tańszy, 40GB, model konsoli pozbawiony został różnych mniej lub bardziej istotnych cech, które posiadała edycja z dyskiem 60GB – jak chociażby omawiana kompatybilność wsteczna. Wariant z dyskiem 60GB przestał być produkowany, przez co Europejscy gracze praktycznie pozbawieni zostali oficjalnego dostępu do wersji, umożliwiającej emulację.

Póki co - Sony nie skomentowało powyższych rewelacji. Całość nieco kłóci się z ostatnią wzmianką firmy, zgodnie którą ta ma zamiar udostępniać gry z PlayStation 2 za pośrednictwem PlayStation Network – wzorem Microsoftowych Xbox Originals.

Październik jest jednak całkiem odległym terminem, a i tak uwaga posiadaczy PS3 skupiona jest wokół aktualizacji czerwcowej, mającej ukazać się najprawdopodobniej w okolicach premiery Metal Gear Solid 4.