Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Horror - Gry Xbox 360

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce horror na platformę Microsoft Xbox 360 ułożone według popularności.

X360
horror
Czas
Akcji15
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe10
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Alan Wake
Alan Wake

Przygodowe 14 maja 2010

Zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego trzecioosobowa gra akcji, inspirowana twórczością Stephena Kinga. Za jej powstanie odpowiada znane za sprawą cyklu Max Payne studio Remedy Entertainment. Bohaterem gry jest autor poczytnych powieści, który w nadziei na przełamanie kryzysu twórczego, wyrusza na wakacje do niewielkiego miasteczka Bright Falls. Już po kilku dniach pobytu żona Alana znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaś pisarz wyrusza na jej poszukiwanie. Szybko przekonuje się, że malownicze miasteczko kryje w sobie wiele tajemnic, podobnie jak miejsce akcji jego ostatniej książki. Aby ocalić ukochaną, Alan musi odszukać fragmenty swego własnego dzieła, eksplorując zakamarki Bright Falls, rozmawiając z napotkanymi osobami i stawiając czoła przyczajonym w ciemności złym mocom. W walce pomoże mu nie tylko broń palna, ale także latarka i rozmaite źródła światła, odstraszające i osłabiające moce duchów. Mroczny klimat rozgrywki potęguje nastrojowa ścieżka dźwiękowa.

Catherine
Catherine

Przygodowe 10 lutego 2011

Intrygujące połączenie gry logicznej z przygodówką o lekkim zabarwieniu erotycznym. W produkcji wcielamy się w młodego mężczyznę, który boryka się z wieloma problemami natury towarzyskiej. Nocą śmiałek przeżywa też prawdziwe koszmary. Rozgrywka została podzielona na dwa rodzaje etapów: w przygodowych rozmawiamy z postaciami w barze, a w logicznych przechodzimy labirynty w snach bohatera.

Dante's Inferno
Dante's Inferno

Akcji 5 lutego 2010

Dynamiczny slasher TPP, osadzony w piekielnych realiach, wyprodukowany przez twórców Dead Space. Fabuła gry nawiązuje do XIV wiecznej powieści Dantego Alighieri, w której główny bohater wkracza do piekła celem odnalezienia ukochanej. Podczas tej wyprawy trzeba przemierzyć 9 kręgów (wymiarów) piekielnej otchłani i stanąć oko w oko z samym Lucyferem. W grze możemy rozwijać naszą postać i poszerzać umiejętności.

Alone in the Dark
Alone in the Dark

Przygodowe 20 czerwca 2008

Alone in the Dark jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku. W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń, zahaczających o tematykę paranormalną.

Dead Space
Dead Space

Akcji 14 października 2008

Utrzymana w konwencji survival horroru gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez studio EA Redwood Shores. Fabuła Dead Space osadzona została w odległej przyszłości. Główny bohater – Isaac Clark otrzymuje zadanie zbadania sytuacji na statku górniczym, z którego wysłano sygnał ratunkowy. Na miejscu okazuje się, że cała załoga nie żyje, a kontrolę nad ciałami zabitych górników przejęła pasożytnicza rasa nekromorfów. W przeciwieństwie do typowych TPS-ów, rozgrywka w Dead Space nastawiona jest w pierwszej kolejności na budowanie napięcia i atmosfery zagrożenia, a dopiero na drugim planie pojawiają się sekwencje strzeleckie toczone w warunkach zerowej grawitacji. Przerażający klimat gry potęguje mroczna oprawa audiowizualna.

Alan Wake's American Nightmare
Alan Wake's American Nightmare

Akcji 22 lutego 2012

Kontynuacja przygód sympatycznego pisarza Alana Wake’a przedstawionych w trzecioosobowym horrorze akcji studia Remedy Entertainment. Fabuła gry opowiada nieco mniej rozbudowaną historię, rozgrywającą się w otwartym świecie, inspirowanym kinem spod znaku Quentina Tarantino. Akcja toczy się 2 lata po wydarzeniach znanych z poprzedniczki, w niewielkiej miejscowości w stanie Arizona. Protagonista odkrywa, że trafił do świata telewizyjnego serialu Night Springs, którego niegdyś był scenarzystą. Uwięziony w swym koszmarze, Alan Wake musi stawić czoła swemu mrocznemu alter ego – seryjnemu mordercy, znanemu jako Mr. Scratch. Mechanika rozgrywki wykorzystuje rozwiązania znane z pierwowzoru, w tym charakterystyczny sposób walki przy pomocy światła latarki. Autorzy wprowadzili również nowy, zręcznościowy tryb Fight Till Dawn, w którym stawiamy czoła kolejnym falom przeciwników, zaś nasze wyniki trafiają do specjalnego internetowego rankingu.

Aliens vs Predator
Aliens vs Predator

Akcji 16 lutego 2010

Przygotowana przez studio Rebellion pierwszoosobowa gra akcji w realiach science fiction, stanowiąca reboot popularnego cyklu strzelanek z lat 1999-2002. Fabuła gry Aliens vs. Predator łączy w sobie elementy dwóch popularnych serii filmowo-komiksowych, pozwalając na zabawę Obcym, Predatorem lub polującym na nie żołnierzem marines. Do dyspozycji graczy oddano trzy odrębne kampanie fabularne, z których każda odznacza się inną mechaniką zabawy. Wcielając się w rolę komandosa, otrzymujemy dość typową strzelaninę FPS, gdzie wykorzystujemy najnowsze zdobycze technologiczne do eliminacji wspomnianych gatunków. Zabawa Obcym i Predatorem nabiera już jednak zupełnie innego wymiaru za sprawą specjalnych zdolności obu stworów. Dysponujący zabójczymi pazurami i ogonem Obcy mogą poruszać się po ścianach i po suficie, nie tylko zabijając, ale także asymilując przeciwników. Widzący w podczerwieni Predator ma zaś do dyspozycji naramienne działko, a także kuszę, włócznię i wiele innych gadżetów.

F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon
F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Akcji 31 października 2006

Hybryda pierwszoosobowej strzelaniny i survival horroru, opracowana przez zespół Monolith Productions. Główny bohater należy do tytułowego First Encounter Assault Recon – specjalnego oddziału antyterrorystycznego, którego członkowie przechodzą konwencjonalne szkolenie oraz zdobywają zdolności o paranormalnym charakterze. Zadaniem, jakie musi wykonać, jest odbicie siedziby korporacji technologicznej Armacham z rąk nieznanych przestępców. W trakcie zabawy w F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon eksplorujemy zróżnicowane lokacje (akcja toczy się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zabudowań) oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami – w starciach robimy użytek nie tylko z rozbudowanego arsenału, lecz także z wyżej wspomnianych, nietypowych zdolności naszego podopiecznego, na czele ze spowalnianiem czasu. Element grozy zapewnia obecność Almy – tajemniczej dziewczynki odpowiedzialnej za rozgrywające się wokół nas niewytłumaczalne zjawiska. Na potrzeby gry przygotowano rozbudowany model fizyczny, a całość charakteryzuje się szczegółową oprawą graficzną.

Clive Barker's Jericho
Clive Barker's Jericho

Akcji 23 października 2007

Clive Barker's Jericho jest kolejną (po Clive Barker's Undying, Demonik i Nightbreed) grą akcji, w produkcję której zaangażował się twórca filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł. Przejmujemy kontrolę nad kilkoma różnymi postaciami, zgłębiającymi rozmaite piekielne tajemnice.

F.E.A.R. 2: Project Origin
F.E.A.R. 2: Project Origin

Akcji 10 lutego 2009

Bezpośrednia kontynuacja gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon – ciepło przyjętej hybrydy strzelaniny FPP i survival horroru, za której opracowaniem stoi studio Monolith Productions. Tym razem wcielamy się nie w Point Mana, a w Michaela Becketa, członka jednostki antyterrorystycznej Delta, którego głównym zadaniem jest aresztowanie kierowniczki korporacji Armacham. Podczas rozgrywki na naszej drodze stają nie tylko zróżnicowani przeciwnicy, lecz także Alma Wade – młoda kobieta obdarzona paranormalnymi zdolnościami, mająca ścisły związek z niewytłumaczalnymi wydarzeniami rozgrywającymi się wokół protagonisty. Filarem zabawy w F.E.A.R. 2: Project Origin jest walka z oponentami – w starciach, które toczą się zarówno w rozmaitych zabudowaniach, jak i na terenie zdewastowanego miasta, robimy użytek z bogatego arsenału; od czasu do czasu przychodzi nam również zasiąść za sterami mechów bojowych. Dodatkowo, po raz kolejny w przechyleniu szali zwycięstwa na naszą stronę pomaga możliwość spowolnienia akcji. Oprócz kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza, opisywany tytuł oferuje rozbudowany wariant rozgrywki wieloosobowej. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

F.3.A.R.
F.3.A.R.

Akcji 21 czerwca 2011

Trzecia odsłona słynnego FPS w klimatach survival horroru. Psychodeliczna Alma powraca. Tym razem przychodzi nam stanąć nie tylko po stronie protagonistów, ale także paranormalnych antagonistów, wykorzystujących swoje nadprzyrodzone moce w walce z przeciwnikami. Gra posiada rozbudowany tryb dla wielu graczy, umożliwiający przejście kampanii w trybie kooperacji.

Magrunner: Dark Pulse
Magrunner: Dark Pulse

Logiczne 25 października 2013

Osadzona w stylistyce science fiction, nietypowa gra logiczna, zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej. Za jej powstanie odpowiada nowe studio 3 AM Games, utworzone przez znaną z cyklu przygodówek z Sherlockiem Holmesem firmę Frogwares. Bohaterem gry jest niejaki Dax Ward, który, biorąc udział w testach nowych technologii, odkrywa, iż celem eksperymentów jest sprowadzenie na Ziemię obcych istot z różnych zakątków wszechświata. Mechanika rozgrywki łączy sekwencje czysto zręcznościowe z przypominającymi serię Portal zagadkami logicznymi, do których rozwikłania wykorzystywać będziemy siły magnetyczne. W toku rozgrywki, miejsce akcji stopniowo zmienia się, ewoluując od typowych scenerii science fiction do łączących elementy steampunku i horroru wnętrz, inspirowanych – podobnie jak bestiariusz gry – prozą H. P. Lovecrafta. Wysoką jakość oprawy zapewnia trzecia generacja silnika Unreal Engine.

Slender: The Arrival
Slender: The Arrival

Przygodowe 24 września 2014

Zrealizowana w konwencji survival horroru gra przygodowa, stanowiąca komercyjne rozwinięcie darmowego hitu Slender: The Eight Pages. Mark Hadley oraz zespół deweloperski Blue Isle Studios pozostali wierni miejskiej legendzie o człowieku bez twarzy. Kreowany przez gracza bohater szuka swojej żony, która w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła z domu. Wypisane na ścianach słowa sugerują, że kobieta może znajdować się w poważnym niebezpieczeństwie. Podobnie jak w pierwowzorze z 2012 roku rozgrywka w Slender: The Arrival polega głównie na eksplorowaniu lokacji, odnajdywaniu rozmaitych przedmiotów oraz unikaniu bezpośredniej konfrontacji z tytułowym monstrum. Atmosfera grozy budowana jest poprzez pierwszoosobową perspektywę (FPP), spowite mrokiem lokacje oraz wzbudzający niepokój podkład muzyczny.

Shadows of the Damned
Shadows of the Damned

Akcji 21 czerwca 2011

Shadows of the Damned to utrzyma w konwencji horroru gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) autorstwa studia Grasshoper Manufacture. Gracze wcielają się w zabójcę demonów Garcię Hotspura i ruszają na krucjatę do piekła. Rozgrywka obfituje w emocjonujące starcia z hordami bestii, które eksterminować można za pomocą różnorakiej broni - od pistoletów, poprzez kusze i karabiny, a na elementach otoczenia skończywszy.

F.E.A.R. Files
F.E.A.R. Files

Akcji 6 listopada 2007

Zestaw, w skład którego wchodzą dwie gry - F.E.A.R.: Extraction Point (pierwszy dodatek do wersji PC) oraz F.E.A.R.: Perseus Mandate (drugi samodzielny dodatek do PeCetowej wersji programu).

Anna: Extended Edition
Anna: Extended Edition

Przygodowe 23 września 2014

Ulepszona edycja wydanej w 2012 roku PC-towej przygodówki Anna. Deweloperzy zatroszczyli się nie tylko o ładniejszą grafikę, ale także nowe lokacje, dodatkowe łamigłówki czy też zmieniony interfejs.

Painkiller: Resurrection
Painkiller: Resurrection

Akcji prace wstrzymane

Trzecia odsłona popularnego cyklu strzelanin FPP, zapoczątkowanego w 2004 roku przez polskie studio People Can Fly. Zadanie opracowania tej produkcji powierzono austriackiemu zespołowi Homegrown Games. Tym razem gracze wcielają się w Dzikiego Billa Shermana – byłego zabójcę działającego na zlecenie CIA i wysoko postawionych urzędników państwowych, który poniósł śmierć podczas wykonywania misji polegającej na zabójstwie politycznego rywala swoich pracodawców. Bohater został wysłany do czyśćca i wylądował w samym środku konfliktu między siłami nieba i piekła. W trakcie zabawy w Painkiller: Resurrection wykonujemy zadania dla obu frakcji, co sprowadza się do zabijania wszystkiego, co staje nam na drodze; od czasu do czasu musimy też stawić czoła mocarnemu bossowi. Kampanię fabularną można ukończyć zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza – tryb kooperacji obejmuje również dodatkowe, specjalnie przygotowane misje. Listę dostępnych wariantów rozgrywki zamyka oparty na rywalizacji multiplayer. Pomimo że opisywany tytuł działa w oparciu o technologię, która napędzała pierwszą część serii, autorzy wprowadzili szereg nowych rozwiązań, dzięki czemu trójwymiarowa oprawa graficzna prezentuje się bardzo przyzwoicie.

White Noise: A Tale of Horror
White Noise: A Tale of Horror

Przygodowe 14 grudnia 2012

Opracowany przez hiszpańskie studio Milkstone prosty pierwszoosobowy horror, zainspirowany kultowym Slenderem. Naszym zadaniem jest odnalezienie ośmiu taśm w ciemnym lesie, nawiedzanym przez niebezpieczną, nadprzyrodzoną istotę.

Dead Space 3: Awakened
Dead Space 3: Awakened

Akcji 12 marca 2013

Dead Space 3: Awakened to fabularne rozszerzenie DLC do horroru science-fiction autorstwa zespołu Visceral Games. Wprowadza ono nową mini-kampanię dla pojedynczego gracza, której akcja dzieje się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry.

Dante's Inferno: Trials of St. Lucia
Dante's Inferno: Trials of St. Lucia

Akcji 29 kwietnia 2010

Dodatek do gry Dante’s Inferno. W DLC wprowadzono tryb kooperacji, w którym wraz z innymi znajomymi możemy rozegrać bitwę na jednej ze specjalnie przygotowanych aren. Jeden z graczy może wcielić się w Św. Łucję, wspomagającą Dantego w jego atakach specjalnych. Drugą nowością jest edytor wcześniej wspomnianych aren i scenariuszy, które później możemy udostępniać i przechodzić wraz z innymi graczami.

White Noise Online
White Noise Online

Przygodowe 22 lutego 2013

Rozszerzona wersja prostego, niezależnego survival horroru z 2012 roku. Wcielamy się w postać jednego z czterech detektywów, którzy starają się odkryć sekrety spowitej mrokiem lokacji. Naszym śladem podąża zaś śmiercionośna istota.

Decay
Decay

Przygodowe 1 maja 2010

Inspirowana seriami Silent Hill oraz Resident Evil niezależna, epizodyczna przygodówka point-and-click w konwencji survival horroru. Po nieudanej próbie samobójczej, nasza postać powraca do życia, aby stawić czoła mrożącej krew w żyłach tajemnicy.

Insane
Insane

Akcji prace wstrzymane

Pierwsza odsłona trylogii sandboksowych gier akcji utrzymanych w konwencji horroru. Pomysłodawcą i jednocześnie głównym projektantem InSane jest ceniony meksykański reżyser Guillermo del Toro, a źródłem inspiracji stała się dla niego twórczość literacka amerykańskiego pisarza - H. P. Lovercrafta.

Decay: The Mare
Decay: The Mare

Przygodowe 24 października 2013

Zrealizowana w konwencji horroru psychologicznego gra przygodowa, stanowiąca kontynuację niezależnej, epizodycznej przygodówki Decay. W grze wcielamy się w postać mężczyzny, który pragnąc uporać się z uzależnieniem od narkotyków, trafia do tajemniczego ośrodka Reaching Dreams. Niestety, już podczas pierwszej nocy coś idzie nie tak i nasz bohater trafia w sam środek koszmaru, zmuszony do eksploracji mrocznych pomieszczeń i rozwiązywania serii zagadek.