Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sons of the Forest (PC)
OkładkaSons of the Forest (PC)

Sons of the Forest PC

Sons of the Forest survival horror FPP, będący kontynuacją wydanego w 2018 roku The Forest. Dzieło studia Endnight Games ponownie zabiera nas na przerażającą wyspę, którą zamieszkują szkaradne mutanty.

Akcji | FPP | sandbox | horror | survival | indie | kooperacja | crafting | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sons of the Forest Premiera PC

październik2022

Steam

październik2022

producent: Endnight Games wydawca: Endnight Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sons of the Forest

The Forest

Green Hell

The Long Dark

E3 2021

Sons of the Forest jest drugą odsłoną popularnego cyklu survival horrorów, zapoczątkowanego w 2018 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli studio Endnight Games.

Fabuła

W Sons of the Forest wcielamy się w rozbitka, którego podróż na pokładzie śmigłowca zakończyła się katastrofą w samym środku bezkresnego lasu. Naszym zadaniem jest odnalezienie zaginionych towarzyszy i odkrycie sposobu na ucieczkę z tego miejsca. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż okolica jest opanowana przez zmutowane istoty.

Mechanika

W Sons of the Forest akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji otwarty świat, który możemy swobodnie przemierzać. Oprócz gęstego lasu, rzeki z malowniczymi wodospadami czy rozległej plaży na splądrowanie przez odważnych czekają skąpane w mroku jaskinie. Jako że pobyt w tym miejscu nie jest sielanką, ważną rolę odgrywają tutaj aspekty survivalowe oraz rozbudowany system craftingu.

Chcąc zdobyć pożywienie, musimy najpierw zebrać drewno, z którego następnie wytworzymy prowizoryczną broń. Poza tym surowiec, którego dookoła mamy pod dostatkiem, służy nam do budowy bazy wypadowej z prawdziwego zdarzenia (mowa o wielopiętrowej konstrukcji otoczonej palisadą; rozciągnięty na kijach brezent jedynie początkowo może służyć nam za dach nad głową). Co zaś tyczy się broni – prosta włócznia czy nawet nóż wystarczą nam do zabijania nieagresywnych zwierząt (pokroju żółwi), jednak do obrony przed mutantami, nie wspominając już o zapuszczaniu się wgłąb należących do nich terenów, potrzeba narzędzi mordu znacznie większego kalibru. Mowa przede wszystkim o broni palnej, która z czasem trafia w nasze ręce. Nawet z paralizatorem czy potężną giwerą należy jednak mieć się na baczności, gdyż mutanty rzadko atakują w pojedynkę. Jakby tego było mało, oprócz szeregowych osobników na naszej drodze szybko zaczynają stawać coraz bardziej powykręcane i coraz potężniejsze istoty, których pokonanie jest znacznie większym wyzwaniem.

Tryby gry

W Sons of the Forest można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Sons of the Forest może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Podobać może się zwłaszcza bogate w detale otoczenie gęsto porośnięte roślinnością, jak i różnorodni, realistycznie animowani przeciwnicy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 344 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sons of the Forest: 18+