Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. platformówki 3D

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry o tematyce platformówki 3D.

PC
PC Windows207
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 512 Sony PlayStation 4114 Sony PlayStation 361 Sony PlayStation 250 Sony PlayStation 129 PlayStation Portable25 PlayStation Vita24
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S11 Microsoft XBOX ONE88 Microsoft Xbox 36046 Microsoft Xbox22
Mobile
Android10 Apple iOS13
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch77 Nintendo Wii37 Nintendo DS19 Nintendo Wii U20 Nintendo 3DS19 Game Boy Advance9 Nintendo GameCube20
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

platformówki 3D
Skylanders Swap Force
Skylanders Swap Force

Zręcznościowe 13 października 2013

Skylanders Swap Force to opracowana przez zespół Vicarious Vision trójwymiarowa platformówka. Produkcja łączy świat realny z wirtualnym i pozwala na kolekcjonowanie plastikowych figurek, które umożliwiają odblokowanie nowych postaci w świecie gry. Nowością w stosunku do poprzednich odsłon jest wprowadzenie dwuczęściowych zabawek.

PS4XONEX360PS3WiiWiiU3DS

Lumote
Lumote

Logiczne 20 lutego 2020

Produkcja z pogranicza platformówek 3D i gier logicznych, z ładną, kolorową grafiką oraz klimatyczną muzyką. W Lumote wcielamy się w uroczą, tytułową istotkę, a naszym zadaniem jest uwolnienie przedziwnego świata spod panowania złowrogiego Mastermote’a.

PCPS4XONESwitch

Masquerade: The Baubles of Doom
Masquerade: The Baubles of Doom

Akcji 19 kwietnia 2016

Zrealizowana z przymrużeniem oka przygodówka akcji autorstwa australijskiego Big Ant Studios, będąca połączeniem klasycznego brawlera oraz platformówki 3D. W grze Masquerade: The Baubles of Doom przenosimy się do fantastycznej krainy, która pada ofiarą ataku armii maniaków zwanych Klaunami. Pragną oni odnaleźć legendarny artefakt, Kule Druidów, zapewniające jego właścicielowi moc panowania nad światem.

PCPS4XONEX360PS3

Morphite
Morphite

Akcji 20 września 2017

Połączenie pierwszoosobowej strzelanki, gry przygodowej i trójwymiarowej platformówki, inspirowane takimi seriami jak Metroid, Ratchet & Clank i Turok. W Morphite wcielamy się w młodą kobietę o imieniu Myrah, która wyrusza w niezwykłą podróż po kosmosie. Śledząc jej przygody, gracz ma sposobność podróżować na pokładzie statku kosmicznego i odwiedzić szereg proceduralnie generowanych planet.

PCPS4XONESwitchANDiOS

NiGHTS Into Dreams HD
NiGHTS Into Dreams HD

Zręcznościowe 2 października 2012

Po 16 latach od wydania oryginalnej wersji NiGHTS into Dreams w 1996 roku, tytuł ten pojawił się w wersji HD. Oprócz rozdzielczości podniesionej do współczesnych standardów i panoramicznego obrazu, gra posiada wsparcie dla rankingów, trofea i osiągnięcia. Istnieje również możliwość zagrania w trybie klasycznym z dawną oprawą graficzną.

PCX360PS3

InFlux
InFlux

Logiczne 23 lipca 2013

Platformowa gra logiczna, skupiająca się na eksploracji terenu i rozwiązywaniu zagadek związanych z manipulowaniem elementami otoczenia. Sterując metalową sferą, która spadła z nieba, gracz przemierza wyspę, gdzie wzniesione zostały zagadkowe konstrukcje ze stali i szkła. Tytuł wyprodukowało niezależne studio Impromptu Games.

PC

Ape Escape (1999)
Ape Escape (1999)

Zręcznościowe 31 maja 1999

Trójwymiarowa platformówka utrzymana w kreskówkowej, humorystycznej stylistyce. Produkcja Ape Escape opowiada o chłopcu, który próbuje powstrzymać podróżujące w czasie małpy przed drastyczną zmianą historii świata.

PS1

Gravitas
Gravitas

Logiczne 24 sierpnia 2019

Darmowa gra logiczna wzbogacona o elementy platformówki, która budzi skojarzenia z kultowym Portalem. W Gravitas trafiamy do futurystycznej placówki, gdzie na rozwiązanie czeka szereg łamigłówek środowiskowych opartych na manipulacji grawitacją.

PC

Donald Duck: Quack Attack
Donald Duck: Quack Attack

Zręcznościowe 2 grudnia 2000

Wciel się w znaną postać kaczora Donalda, który musi wyruszyć w niebezpieczną podróż przez cztery krainy, aby uratować Daisy porwaną przez złego czarnoksiężnika.

PCPS1PS2GCN

Etherborn
Etherborn

Logiczne 18 lipca 2019

Etherborn to gra platformowo-logiczna z widokiem TPP, w której rozwiązujemy łamigłówki oparte o zmienną grawitację. Wpływa ona zarówno na naszą postać, jak i na świat przedstawiony. Tytuł jest dziełem studia Altered Matter.

PCPS4XONESwitch

The Last Tinker: City of Colors
The Last Tinker: City of Colors

Przygodowe 12 maja 2014

Barwna platformówka 3D, w której wcielamy się w wychowanego w slumsach tytułowego Miasta Kolorów chłopca imieniem Kuru. Naszym zadaniem będzie przeciwstawić się tajemniczym siłom wysysającym kolory i przywrócenie szarzejącej metropolii dawnego kolorytu.

PCPS4

Windlands
Windlands

Zręcznościowe 5 kwietnia 2016

Trójwymiarowa gra platformowa, stworzona przez niezależne studio Psytec Games z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Rozgrywka, prezentowana z perspektywy pierwszej osoby, koncentruje się na eksploracji starożytnych ruin i miast – zadaniem gracza jest dotarcie do wyjścia lub portalu, jaki zabiera go do kolejnych lokacji.

PCPS4

de Blob
de Blob

Zręcznościowe 1 kwietnia 2008

Nietypowe połączenie gry logicznej oraz trójwymiarowej platformówki. Sterujemy ogromną kulą farby, próbując doprowadzić do przemalowania znajdujących się w okolicy obiektów i jednocześnie unikając różnorakich zagrożeń.

PCPS4XONESwitchWii

Skylanders Trap Team
Skylanders Trap Team

Zręcznościowe 5 października 2014

Skylanders Trap Team to opracowana przez zespół Toys for Bob trójwymiarowa platformówka, która łączy świat realny z wirtualnym i pozwala na kolekcjonowanie plastikowych figurek aktywujących przypisane im postacie w wirtualnej krainie. Tym razem zabawa obraca się wokół polowania na arcyłotrów, których po schwytaniu możemy potem przywoływać jako sojuszników.

PS4XONEX360PS3WiiWiiU3DS

Sonic and the Black Knight
Sonic and the Black Knight

Zręcznościowe 3 marca 2009

Niezwykłe przygody niebieskiego jeża, doskonale znanego wszystkim graczom. Tym razem ponaddźwiękowy bohater przenosi się w średniowieczne czasy, znane z legend o Królu Arturze.

Wii

Marlow Briggs and the Mask of Death
Marlow Briggs and the Mask of Death

Akcji 20 września 2013

Dynamiczna gra akcji zawierająca wiele elementów charakterystycznych dla gatunku slasherów. Wcielamy się w niej tytułowego Marlowa Briggsa, który po zmartwychwstaniu otrzymał nadnaturalne moce pozwalające mu unicestwić czyhające zło. Tytuł zostal wydany tylko na rynku cyfrowej dystrybucji.

PCX360

Action Henk
Action Henk

Zręcznościowe 11 maja 2015

Dynamiczna gra zręcznościowa, opracowana przez holenderskie studio RageSquid. Henk, czyli główny bohater, to jeden z najlepszych kaskaderów lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. Niestety, protagonista zdążył nieco się zestarzeć, toteż szczyt kariery ma już dawno za sobą. By zażegnać kryzys wieku średniego, heros przyjmuje wyzwanie rzucone mu przez niejakiego Doktora Kentony'ego, starając się udowodnić, że wcale nie stracił aż tak wiele ze swego wigoru.

PCPS4XONEPS3WiiUPSV

Candleman
Candleman

Przygodowe 20 października 2017

Unikalna gra przygodowo-zręcznościowa, opracowana przez niezależne chińskie studio Spotlightor Interactive. Gracze przejmują kontrolę nad tytułową świecą potrafiącą płonąć jedynie przez dziesięć sekund. Jak się okazuje, jest to jej jedyna broń w trakcie długiej i niebezpiecznej podróży, której celem jest odnalezienie odległego światła. Schemat rozgrywki w Candleman oparto na założeniach charakterystycznych dla trójwymiarowych platformówek.

PCPS4XONEANDiOS

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom
SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom

Zręcznościowe 20 października 2008

SpongeBob SquarePants featuring Nicktoons: Globs of Doom to zabawna gra opowiadająca o przygodach różnych postaci znanych z seriali animowanych wyświetlanych przez stację Nickelodeon TV. Bohaterzy muszą połączyć siły i przeciwstawić się nowemu zagrożeniu.

PS2WiiNDS

Monster Rancher Hop-A-Bout
Monster Rancher Hop-A-Bout

Zręcznościowe 28 listopada 2000

Spin-off cyklu Monster Rancher, w którym naszym zadaniem jest pokonywanie najeżonych przeszkodami tras w skórze jednego z kilku zróżnicowanych potworów. Tytuł pozwala na zabawę w pojedynkę lub na rywalizację z drugim graczem; poza tym wyposażono go w edytor torów.

PS1

Poi
Poi

Zręcznościowe 1 lutego 2017

Inspirowana klasycznymi produkcjami z lat 90. trójwymiarowa platformówka autorstwa studia PolyKid. W grze wcielamy się w postać chłopca (lub dziewczynki), którego marzeniem jest zostać tzw. Królem Odkrywców. Nauczyciel bohatera, będący aktualnym posiadaczem tytułu, zleca mu zadanie odnalezienia legendarnych złotych medalionów, dzięki czemu będzie mógł uznać go za godnego następcę.

PC

Adventure Time: Magic Man's Head Games
Adventure Time: Magic Man's Head Games

Przygodowe 5 kwietnia 2016

Trójwymiarowa platformówka oparta na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod tytułem Pora na przygodę!. Adventure Time: Magic Man's Head Games wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej. Gracz wciela się w serialowego Finna, który wraz ze zmiennokształtnym psem Jake’iem przemierza fantastyczną krainę Ooo, próbując zdjąć klątwę rzuconą przez Magicznego Gościa.

PCPS4

Mulaka
Mulaka

Akcji 27 lutego 2018

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, w której gracze trafiają do fantastycznej wersji meksykańskiej krainy Sierra Tarahumara, inspirowanej legendami i dorobkiem kulturowym zamieszkującego ten obszar plemienia Tarahumara. Głównym bohaterem jest Sukurúame – szaman, który wyrusza w długą podróż celem zdobycia zaufania bóstw sprawujących pieczę nad tym regionem i tym samym uratowania jego mieszkańców przed całkowitą zagładą.

PCPS4XONESwitch

Incredible Mandy
Incredible Mandy

Przygodowe 27 listopada 2018

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w chłopca przemierzającego krainę snu, gdzie szuka utraconych wspomnień należących do niego i jego siostry – Mandy. W trakcie zabawy w Incredible Mandy zajmujemy się eksploracją zróżnicowanych lokacji, rozwiązywaniem pomysłowych zagadek środowiskowych oraz walką z przeciwnikami, których eliminujemy przy pomocy magicznego miecza znanego jako Excalibur of Light.

PCPS4Switch