Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Wyścigi PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry przed premierą z gatunku wyścigi na platformę PC.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Przed premierą 20
PC

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wyścigi
BeamNG.drive
BeamNG.drive

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 29 maja 2015)

Sandboksowa symulacja jazdy samochodem. BeamNG.drive jest debiutanckim dziełem niezależnego studia BeamNG, zrealizowanym jako zwieńczenie trwających kilka lat prac nad realistycznym silnikiem fizyki. Gracze mają okazję usiąść za kierownicą samochodów kilku klas (m.in. osobówka, pick-up, furgonetka) i zająć się eksploracją rozległych terenów. Twórcy gry przygotowali szereg trybów zabawy, pozwalających wziąć udział m.in. w policyjnym pościgach, wyścigach ulicznych oraz misjach kurierskich.

Test Drive Unlimited: Solar Crown
Test Drive Unlimited: Solar Crown

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Trzecia część podserii gier wyścigowych z otwartym światem, wchodzącej w skład cyklu Test Drive. Test Drive Unlimited 3 jest dziełem studia Kylotonn, a wydaniem tej produkcji zajęła się firma Nacon, która w 2016 roku przejęła prawa do tej kultowej marki.

Forza Motorsport
Forza Motorsport

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Ósma część kultowej serii gier wyścigowych, pomyślana jako jej swoisty restart. Forza Motorsport jest dziełem zespołu Turn 10 Studios i powstała od podstaw z myślą o konsoli Xbox Series X.

Need for Speed 2022
Need for Speed 2022

Wyścigi 2022

Need for Speed 2021 jest kolejną odsłoną znanej serii gier wyścigowych od firmy Electronic Arts. Za opracowanie produkcji odpowiada studio Criterion Games.

MotoGP 21
MotoGP 21

Wyścigi 22 kwietnia 2021

Kolejna część popularnej serii gier wyścigowych poświęconych jednośladom, opartych na licencji Motocyklowych Mistrzostw Świata. W MotoGP 21 gracze mogą wziąć udział w wirtualnym odpowiedniku sezonu 2021. Gra wprowadza przy tym szereg nowości i usprawnień.

Drift21
Drift21

Wyścigi 2021 (wczesny dostęp od 7 maja 2020)

Polska gra wyścigowa poświęcona tytułowej dyscyplinie samochodowej, polegającej na pokonywaniu zakrętów w efektownych i kontrolowanych poślizgach. W Drift20 można bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w ramach internetowego trybu multiplayer.

Hot Wheels Unleashed
Hot Wheels Unleashed

Wyścigi 30 września 2021

Szalone wyścigi, w których przejmujemy kontrolę nad tytułowymi samochodzikami. W Hot Wheels Unleashed można bawić się w pojedynkę lub w lokalnym (dla dwóch graczy) oraz internetowym (dla dwunastu osób) trybie multiplayer. W grze znalazł się też rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie własnych tras.

Circuit Superstars
Circuit Superstars

Wyścigi 2022 (wczesny dostęp od 5 marca 2021)

Gra wyścigowa, w której obserwujemy zmagania z lotu ptaka. Kluczem do zwycięstwa w Circuit Superstars jest przede wszystkim dokładne poznanie każdego toru oraz opanowanie realistycznego modelu jazdy. Produkcję stworzyło studio Original Fire Games.

GTR 3
GTR 3

Wyścigi 2023

Pełnoprawna trzecia odsłona kultowej serii wyścigowej, zapoczątkowanej w 2004 roku przez studio SimBin Development Team. Za jej powstanie odpowiadają twórcy oryginału, mający na swoim koncie inne popularne tytuły samochodowe, takie jak GT Legends czy RACE. W grze zasiadamy za kierownicą licencjonowanych wozów klasy GT i WTCC, aby wziąć udział w serii zawodów, toczonych na wiernie odwzorowanych torach wyścigowych w różnych częściach świata.

KartKraft
KartKraft

Wyścigi 2021 (wczesny dostęp od 2 czerwca 2016)

Przygotowana przez australijskie studio Black Delta sandboksowa gra wyścigowa z elementami MMO, będąca rozwinięciem studenckiego projektu o nazwie KartSim, zainicjowanego przez założyciela studia i byłego kierowcę wyścigowego, Zacha Griffina.

DRAG
DRAG

Wyścigi 2022 (wczesny dostęp od 11 sierpnia 2020)

DRAG to gra wyścigowa łącząca w sobie realistyczną fizykę pojazdów ze zręcznościowym modelem jazdy. Produkcja charakteryzuje się technologią, która umożliwia symulowanie zachowania każdego elementu pojazdu w czasie rzeczywistym.

Dangerous Driving 2
Dangerous Driving 2

Wyścigi 2022

Dangerous Driving 2 to druga odsłona serii zręcznościowych gier wyścigowych stworzonej przez współautorów legendarnego cyklu Burnout. Tytuł oferuje sandboksową mapę świata, wiele trybów zabawy, a także możliwość wspólnej rozgrywki na podzielonym ekranie.

Project CARS 4
Project CARS 4

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Kolejna część serii gier wyścigowych stworzonej przez firmę Slightly Mad Studios. Project CARS 4 oferuje wysoki poziom realizmu i szczegółową oprawę graficzną wykonaną na silniku Madness 2.0 Engine.

KartRider: Drift
KartRider: Drift

Wyścigi 2021

KartRider: Drift to zręcznościowa gra wyścigowa z gokartami w roli głównej, przeznaczona do zabawy tak w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer, również cross-platformowym. Tytuł oferowany jest w modelu free-to-play. Za produkcję odpowiada studio Nexon.

Drift Stage
Drift Stage

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Niezależna gra wyścigowa w stylu retro, nawiązująca do klasycznych arcade’owych ścigałek z lat 80-tych. Inspiracją dla twórców Drift Stage były takie tytuły jak Super Hang-On, Daytona USA czy Outrun 2006. W grze bierzemy udział w wyścigowych zmaganiach, w których najważniejsze jest stylowe driftowanie. Pokierować możemy różnymi licencjonowanymi autami z końcówki XX wieku, zarówno na trasach miejskich jak i po nadmorskich promenadach.

Super Impossible Road
Super Impossible Road

Wyścigi 2022 (wczesny dostęp od 11 maja 2016)

Super Impossible Road to produkcja wyścigowa, w której kontrolujemy futurystyczny, kulisty pojazd na trasach przypominających nieco tor kolejki górskiej. Za tytuł odpowiada studio Wonderful Lasers.

Altitude0: Lower & Faster
Altitude0: Lower & Faster

Wyścigi 2022 (wczesny dostęp od 10 września 2014)

Zręcznościowa gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami fantazyjnie pomalowanych awionetek. Naszym zadaniem w Altitude0 jest oczywiście dotarcie na linię mety na pierwszej pozycji. Autorzy z niezależnego studia Gugila wzbogacili jednak rozgrywkę o kilka dodatkowych elementów, takich jak stojące wzdłuż trasy słupy, pomiędzy którymi samoloty mogą lawirować. Odpowiednio efektowny sposób pokonania wspomnianej przeszkody owocuje zaś dodatkowym bonusem, np. chwilowym przyspieszeniem.

MotorGun
MotorGun

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 13 września 2016)

Autoduel to opracowana przez zespół Pixelbionic sieciowa gra akcji, w której zza kierownicy solidnie uzbrojonych i opancerzonych samochodów toczymy bitwy z innymi użytkownikami. Istotną rolę w zabawie odgrywa tuningowanie pojazdów.

Power Drive 2000
Power Drive 2000

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Gra wyścigowa w klimacie retro-futurystycznym, opracowana przez studio Megacom Games. Power Drive 2000 przedstawia alternatywną wizję roku 2000, nawiązującą do wyobrażeń przyszłości rodem z produkcji science fiction z lat 80-tych. W związku z tym ulice cyberpunkowego miasta zalane są jaskrawym światłem neonów, a my prowadzimy superszybki samochód sportowy Avenger 2000, wyposażony w dopalacz oraz sztuczną inteligencję.

Calibre 10 Racing Series
Calibre 10 Racing Series

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 26 marca 2014)

Duchowy spadkobierca znanej z Xbox Live gry Harm’s Way. W świecie przyszłości bierzemy udział w transmitowanych przez telewizję morderczych wyścigach, w których rywalizują ze sobą drużyny złożone z kierowców i strzelców. Zadaniem tego pierwszego jest dojechać do mety na pierwszym miejscu, podczas gdy drugi członek ekipy ostrzeliwuje pojazdy przeciwników z rozstawionych wzdłuż trasy wieżyczek, starając się utrudniać im jazdę.