Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Total War Warhammer 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Total War Warhammer 3 - poradnik do gry

Total War Warhammer 3 - poradnik do gry

Mroczne ołowiane żołnierzyki Total War Warhammer 3 poradnik, porady to porady na start, do walki, zarządzania państwem, dyplomacji. Opisujemy wszystkie frakcje, rodzaje jednostek, mechaniki armii, prowadzenia bitew, najlepsze strategie wojskowe, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2022

W poradniku do gry Total War Warhammer 3 znajdziecie informacje niezbędne do przejścia gry. Zawarto w nim również opis mechanik i frakcji.

Z lektury tego tekstu dowiecie się jakim krajem najlepiej zacząć produkcję. Ponadto przeczytacie przydatne porady i podpowiemy Wam jak przejść kampanię. Poznacie również dogłębnie interfejs i bitewne strategie.

Pierwszy rozdział (Podstawy) zapozna Was z najważniejszymi informacjami na temat Total War: Warhammer 3. Dowiecie się jaką frakcję wybrać na start, o czym powinniście pamiętać podczas rozgrywki, a także czym jest i czy warto przejść Prolog.

W Aneksie znajdziecie dodatkowe informacje dotyczące tytułu. Dowiecie się tu wszystkiego o sterowaniu i wymaganiach sprzętowych gry Total War: Warhammer 3. Ponadto zawarliśmy w tym rozdziale dane na temat wersji polskiej i długości tej produkcji.

Dział Mapa Kampanii pozwoli Wam zapoznać się z elementami zarządzania Waszym państwem. Dowiecie się tutaj wszystkiego o interfejsie, poruszaniu się po mapie oraz o prowincjach.

W rozdziale Frakcje i Rasy przedstawiliśmy opis wszystkich nacji, jakimi możecie zagrać w Total War: Warhammer 3. Są to Kislev, Demony Chaosu, Wielki Kataj, Khorne, Nurgle, Slaanesh, Tzeentch oraz Królestwa ogrów. Omówiliśmy ich charakterystykę, wojsko oraz specjalne mechaniki. W Total War Warhammer 3 jest również szansa zagrania sporą liczbą nowych ugrupowań: Lodowy Dwór, Wielka Cerkiew, Wskrzesiciele Ursuna, Legiony Chaosu, Północne Prowincje, Zachodnie Prowincje, Wygnańcy Khorne'a, Plagowarzy Nurgle'a, Uwodziciele Slaanesha, Wyrocznie Tzeentcha, Złote zęby oraz Akolici Paszczy. W naszym poradniku opowiemy jak zacząć nimi przygodę.

Armia pozwoli Wam się zapoznać w wojennym aspektem rozgrywki. Dzięki temu rozdziałowi nauczycie się jak werbować wojsko i nim zarządzać. Ponadto omówimy rodzaje jednostek oraz ich mocne i słabe strony. Ta część poradnika nauczy Was jaki wpływ ma ukształtowanie terenu na bitwę. Poruszamy tu nie tylko kwestię potyczek w polu, ale również omawiamy oblężenia.

Z sekcji Lordowie i bohaterowie dowiecie się wszystkiego o tych potężnych postaciach. Zapoznacie się z ich ekwipunkiem, statystykami oraz powiemy Wam do czego mogą się przydać. Warto zajrzeć do tego działu, gdyż Total War Warhammer 3 oferuje sporą liczbę legendarnych bohaterów: Caryca Katarzyna; Konstaltyn; Borys Ursus; Miao Ying, Smoczyca Burz; Zhao Ming, Żelazny Smok; Skarbrand Wygnaniec; Ku'gath Plugawiec; N'Kari; Karios Tkacz Przeznaczenia; Tłuściosz Złoty ząb oraz Skrag Siepacz. Omówimy ich ekwipunek, statystyki oraz powiemy Wam do czego mogą się przydać.

Sekcja Królestwo Chaosu jest ściśle powiązana z fabularnym ukończeniem Total War: Warhammer 3. Przedstawiamy w niej jak poradzić sobie z wyzwaniami, jakie gra rzuca nam w niełatwych misjach zdobywania dusz demonicznych książąt. Dowiecie się jak dotrzeć do siedzib demonów: Miedziana Cytadela, Posiadłość Pana Zarazy, Pałac Slaanesha, Niemożliwa Forteca, Kuźnia Dusz. Poradzimy również jak pokonać następujących demonicznych książąt: Strażnik Bram, Ogrodnik, Kurtyzana, Bibliotekarz, Be'lakor.

Total War Warhammer 3: Szybkie porady na start

 1. Przemyślcie skład armii. Różne typy jednostek mają odmienne zastosowania. Konnica/potwory zaatakują błyskawicznie tyły/flanki wroga, piechota powstrzyma natarcie, a łucznicy i artyleria zdziesiątkują przeciwnika jeszcze zanim do Was dotrze itp.
 2. Nie zapominajcie o ekonomii! Pamiętajcie, że utrzymanie armii kosztuje, a przyjęcie każdego kolejnego lorda zwiększa o 1% wydatki na wojsko. Na początku wydaje się, że to niewiele, ale szybko zrobi się z tego spora kwota. Ta porada jest szczególnie ważna na początku, kiedy nie możecie jeszcze liczyć na wielkie i liczne bitwy, z których można czerpać zysk. Nie szkólcie więc więcej armii, niż potrzeba, chyba że zyski z wojny przewyższą koszty dla budżetu.
 3. Dołączcie przynajmniej jednego bohatera do każdej armii. Wojskiem zarządzają lordowie, ale bohaterowie mogą być bardzo przydatni, gdyż dodają bonusy dla żołnierzy (w zależności od swojej klasy). Niektórzy przyśpieszą uzupełnianie strat, inni wyszkolą jednostki itp. Ponadto mogą rozprawić się z agentami przeciwnika, którzy chcą osłabić Wasze oddziały.
 4. Scalajcie prowincje. Od jakiegoś czasu w serii Total War króluje system prowincji. Większość z nich składa się z kilku mniejszych terenów - stolicy i osad. Niestety pełnię możliwości w zarządzaniu uzyskacie dopiero po podbiciu całego regionu.
 5. Korzystajcie z grup. Na mapie bitewnej możecie pogrupować swoje jednostki. Pozwala to na szybsze zarządzanie nimi podczas bitwy. Jest to niezwykle przydatne, gdyż jednym kliknięciem możecie wybrać wtedy kilka oddziałów. Aby to zrobić zaznaczcie żołnierzy (Alt + PPM oraz Shift + PPM) i naciśnijcie klawisz G.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

Total War Warhammer 3: Podstawy

 1. Prolog
 2. Frakcja dobra na początek
 3. Heroiczne zwycięstwo
 4. Wytyczne, misje, warunki zwycięstwa
 5. Rozwój osad, budynki i klimat
 6. Dyplomacja
 7. Szczeliny i spaczenie

Total War Warhammer 3: Mapa Kampanii

 1. Interfejs
 2. Prowincje
 3. Poruszanie się

Total War Warhammer 3: Wszystkie frakcje

Kislev:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki
 5. Borys Ursus

Slaanesh:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki

Wielki Kataj:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki

Królestwa ogrów:

 1. Jak zdobyć?
 2. Jak zacząć?
 3. Wojsko
 4. Unikalne mechaniki
 5. Technologie i budynki

Khorne:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki

Demony Chaosu:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki

Tzeentch:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki

Nurgle:

 1. Jak zacząć?
 2. Wojsko
 3. Unikalne mechaniki
 4. Technologie i budynki

Total War Warhammer 3: Wojsko

 1. Wiatry Magii i czary
 2. Armia: werbunek i uzupełnianie
 3. Bitwy
 4. Jednostki
 5. Oblężenia

Total War Warhammer 3: Lordowie i bohaterowie

 1. Werbunek
 2. Zastosowanie
 3. Ekwipunek i misje
 4. Umiejętności

Total War Warhammer 3: Królestwo Chaosu

 1. Ogólne zasady
 2. Królestwo Khorne
 3. Królestwo Slaanesh
 4. Królestwo Nurgle
 5. Królestwo Tzeentch
 6. Bitwy o dusze demonów
 7. Kuźnia Dusz

Total War Warhammer 3: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdziecie wymagania sprzętowe gry Total War Warhammer 3. Jest tutaj jednak przedstawiona jedynie minimalna specyfikacja. Po więcej informacji zapraszamy na osobną stronę Wymagania sprzętowe.

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Intel i3/Ryzen 3 series
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GTX 900/AMD RX 400 series/Intel Iris Xe Graphics
 5. Dysk twardy: 120 GB HDD

Autor Poradnika

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej


Informacje o Total War Warhammer 3 - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 17 lutego 2022, odwiedź Poradnik do gry

Frakcje i Rasy

Ostatnia aktualizacja : 21 lutego 2022, odwiedź Frakcje i Rasy

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.