Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry logiczne wydane w 1991 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Lemmings (1991)
Lemmings (1991)

Logiczne 6 kwietnia 1991

Jedna z najsłynniejszych gier komputerowych, w której musimy przeprowadzić tytułowe lemingi przez 120, pełnych niebezpieczeństw plansz. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów gier logicznych.

PCPS3PSP

Logical
Logical

Logiczne 12 maja 1991

Logical, jak sama nazwa wskazuje, to gra logiczna, w której trzeba będzie wysilić szare komórki, chociaż odrobina refleksu i zręczności też się przyda. Najprościej rzecz ujmując chodzi o to, żeby zapełnić wszystkie znajdujące się na planszy kółka za pomocą kulek wybranego koloru.

PC

Save the Lemmings
Save the Lemmings

Logiczne 4 sierpnia 1991

Save the Lemmings to unikalna i niezwykle trudna do zdobycia wersja demonstracyjna kultowej gry, w której autorzy z firmy Psygnosis zaprezentowali osiem niespotykanych nigdzie indziej etapów.

PC

Oh no! More Lemmings
Oh no! More Lemmings

Logiczne 21 grudnia 1991

Kontynuacja przygód sympatycznych lemingów, którym gracz musi pomóc pokonać 100 trudnych plansz i otworzyć drogę do upragnionej wolności.

PC

Xmas Lemmings 1991
Xmas Lemmings 1991

Logiczne 21 grudnia 1991

Pierwszy tytuł ze świątecznej serii Lemmings, stanowiący raczej branżową ciekawostkę niż pełnoprawny produkt. Datowana na koniec 1991 roku gra oferuje cztery etapy: dwa w Bożonarodzeniowej stylistyce i dwa „zwykłe”, pochodzące z Oh No! More Lemmings.

PC

Boston Bomb Club
Boston Bomb Club

Logiczne 21 czerwca 1991

Boston Bomb Club to gra logiczna, wyprodukowana przez specjalizującą się na ogół w poważnych produkcjach RPG, firmę Silmarils. Program pozwala wcielić się w członka elitarnego stowarzyszenia wynalazców, którzy pod koniec XIX wieku opracowali nowy sposób na zabicie wolnego czasu podczas pobytu w klubie.

PC

Battleship (1991)
Battleship (1991)

Logiczne 20 lutego 1991

Battleship to próba przeniesienia na ekran monitora znanej ze szkolnej ławy gry w okręty. Od klasycznej wersji różni się przede wszystkim tym, że zawiera kilka ciekawych innowacji (raczej niemożliwych do zrealizowania na kartce papieru) oraz pozwala na zabawę z komputerowym przeciwnikiem.

PC

Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters
Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters

Logiczne 12 marca 1991

Pod tym nieco przydługim tytułem kryje się gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci do lat ośmiu, pozwalająca poprzez zabawę utrwalić proste słowa w języku angielskim.

PC

Penthouse Electric Jigsaw
Penthouse Electric Jigsaw

Logiczne 23 maja 1991

Penthouse Electric Jigsaw to komputerowe wydanie puzzli dla dorosłych, nad którymi patronat objął znany, amerykański magazyn erotyczny – co już samo w sobie powinno być niezłą rekomendacją.

PC