Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Save the Lemmings (PC)

Save the Lemmings PC

Save the Lemmings to unikalna i niezwykle trudna do zdobycia wersja demonstracyjna kultowej gry, w której autorzy z firmy Psygnosis zaprezentowali osiem niespotykanych nigdzie indziej etapów.

Logiczne

PC Windows
Okładka Save the Lemmings (PC)

producent: DMA Design

wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4sierpnia1991

Save the Lemmings to unikalna i niezwykle trudna do zdobycia wersja demonstracyjna kultowej gry, w której autorzy z firm DMA Design i Psygnosis zaprezentowali osiem niespotykanych nigdzie indziej etapów.

Podobnie jak miało to miejsce w pierwowzorze, zadaniem gracza jest przeprowadzenie grupy niesfornych stworzonek z jednego punktu do drugiego, borykając się z niegościnnym terenem, który na ogół trzeba wcześniej lekko zmodyfikować. Każdemu z lemingów możemy przypisać jedną z ośmiu czynności: wspinanie się, opadanie z dużych wysokości za pomocą parasola, samodestrukcję, zatrzymanie innych lemingów, budowę mostów, a także kopanie w dół, w bok i na ukos. Każda z tych funkcji ograniczona jest liczbą, która mówi ile razy można skorzystać z danej umiejętności w trakcie pokonywania etapu. Zdolność prawidłowego wykorzystania udostępnionych przez autorów czynności jest kluczowa dla rozgrywki. Eksploatując planszę należy też pamiętać, że czas na wykonanie zadania jest ograniczony a do wyjścia trzeba wprowadzić określoną liczbę stworzeń.

Save the Lemmings zawiera osiem ciekawych plansz, podzielonych na cztery stopnie trudności (podobnie jak w oryginalnym Lemmings). Każdy etap chroniony jest hasłem, dzięki czemu gracz nie musi za każdym razem rozpoczynać rozgrywki od pierwszej planszy. Strona audiowizualna programu bazowana jest na grze Oh No! More Lemmings, tzn. wykorzystuje grafikę oraz muzykę zawartą w oryginalnej, pełnej wersji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Save the Lemmings

Wymagania wiekowe Save the Lemmings

odpowiednia dla każdego wieku