Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Boston Bomb Club (PC)

Boston Bomb Club PC

Boston Bomb Club to gra logiczna, wyprodukowana przez specjalizującą się na ogół w poważnych produkcjach RPG, firmę Silmarils.

Logiczne

PC Windows
Okładka Boston Bomb Club (PC)

producent: Silmarils

wydawca: Silmarils

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca1991

Boston Bomb Club to gra logiczna, wyprodukowana przez specjalizującą się na ogół w poważnych produkcjach RPG, firmę Silmarils. Program pozwala wcielić się w członka elitarnego stowarzyszenia wynalazców, którzy pod koniec XIX wieku opracowali nowy sposób na zabicie wolnego czasu podczas pobytu w klubie.

Areną zmagań są specjalnie przygotowane przez członków klubu stoły, w których znajduje się duża ilość wydrążonych kanałów. Nimi to właśnie poruszają się bomby (czasem jedna, czasem kilka naraz) a naszym zadaniem jest tak przestawić ruchome elementy na trasie, aby materiały wybuchowe dotarły do wiadra z wodą. Podczas zabawy kolejnymi przeszkodami należy uważać, żeby śmiercionośne zabawki nie wypadły ze stołu lub nie zderzyły się z sobą. Na każdą planszę przewidziano określoną z góry ilość bomb – aby ukończyć etap wystarczy doprowadzić do wiadra jedną sztukę – reszta może służyć jako obiekty do kolejnych doświadczeń lub zbierania punktowych bonusów.

Oczywiście, jak to zwykle w tego typu produkcjach bywa, początkowe etapy są bardzo proste i służą ogólnemu zaznajomieniu się z tematem. Natomiast im dalej, tym trudniej. Nie dość, że po planszy potrafi poruszać się kilka bomb jednocześnie, to jeszcze trzeba uważać na coraz wymyślniejsze pułapki. Dodatkową przeszkodą są inni członkowie klubu, którzy widząc nasze sukcesy, potrafią przestawić którąś ze zwrotnic, zasłonić gazetą wybrany wycinek ekranu lub wpuścić na stół niemowlaka, wywołującego olbrzymie zamieszanie.

Boston Bomb Club to produkcja jedyna w swoim rodzaju. Mimo, że na pierwszy rzut oka nasuwa skojarzenia z Logical i Locomotion, w gruncie rzeczy jest niezwykle oryginalna. Dodatkowymi atutami są: świetna oprawa audiowizualna, specyficzny, starodawny klimat i oczywiście to, co w grach logicznych najważniejsze – solidna porcja rozrywki intelektualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Boston Bomb Club

Wymagania wiekowe Boston Bomb Club

odpowiednia dla każdego wieku