Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters (PC)
OkładkaDaffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters (PC)

Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters PC

Pod tym nieco przydługim tytułem kryje się gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci do lat ośmiu, pozwalająca poprzez zabawę utrwalić proste słowa w języku angielskim.

Logiczne | seriale animowane | edukacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters Premiera PC

12marca1991

producent: Hi-Tech Expressions wydawca: Hi-Tech Expressions

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters

Złoto i Chwała: Droga do El Dorado

Donald Duck's Playground

Road Runner

Pod tym nieco przydługim tytułem kryje się gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci do lat ośmiu, pozwalająca poprzez zabawę utrwalić proste słowa w języku angielskim.

Na początku ustalamy stopień trudności rozgrywki, który przekłada się na szybkość poruszania się wrogów oraz długość słów, jakie należy uzupełnić rozrzuconymi tu i ówdzie literkami, gdyż to właśnie układnie wyrazów jest głównym celem gry. Aby pomyślnie ukończyć zmagania, należy przedrzeć się przez kilka zróżnicowanych graficznie lokacji. W każdej kolejnej planszy pojawia się coraz więcej postaci, (kot Sylwester, Elmer Fudd i Yosemite Sam), które chcą nam przeszkodzić w ukończeniu zadania. Na szczęście kaczor Duffy wyposażony w nieograniczoną ilość bananów, które można rzucać w kierunku przeciwników. Każdy trafiony wróg zatrzyma się na chwilę, co pozwoli nam przejść obok niego bez utraty dodatkowego „życia”.

Oprócz tradycyjnych etapów, gdzie uzupełniamy literkami losowo wybrane słowa, w grze zawarto także kilka plansz bonusowych. Przypominają one tradycyjne, papierowe „wykreślanki”: wśród losowo rozrzuconych liter trzeba znaleźć sensownie brzmiące wyrazy (np. „tree”, „eggs” czy „eyes”).

Gra charakteryzuje się prostą grafiką w niskiej rozdzielczości. Niepodważalną zaletą jest fakt, że wszystkie postacie jakie pojawiają się w programie pochodzą z kreskówek Warner Bros. Nie od dziś wiadomo, że dziecko chętniej uczy się widząc na ekranie monitora znanych i lubianych bohaterów. Z racji tego, że program działa tylko i wyłącznie w języku angielskim, w Polsce można go wykorzystać do przyswajania obcych wyrazów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Daffy Duck, P.I.: The Case of the Missing Letters: Odpowiednia dla każdego wieku.